Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy laptopnak árt, ha órákat...

Egy laptopnak árt, ha órákat van hideg környezetben, például egy kocsiban, úgy, hogy kint közel 0 celsius fok van?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Semmit nem árt neki, ha aztán bekapcsolás előtt megvárod, hogy teljesen átmelegedjen szobahőmérsékletre
2022. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vortrex ***** válasza:
74%
Igen. Az akkumulátora merül ettől, idővel kapacitást veszít, és az elektronkára kicsapódó pára oxidációt és zárlatot okoz.
2022. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Árt az aksinak,de ez minden elektronikai cuccra igaz.:)
2022. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem árt.
2022. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beviszed meleg térbe, legyen kikapcsolt állapotban, s várd meg, míg átveszi a szobahőmérsékletet. Így a pára elpárolog.
2022. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
100%

Példa: Dell Inspiron 3501

Tárolási hőmérséklet tartomány (akku nélkül): -40...+65 °C kondenzációmentes környezetben.


[link]

2022. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen -40 fok körüli dologról tanultam, de ez ugye egy becsült szélső határ. Az aksinak árt esetleg. Amúgy ha 0fokon van, egy szigetelt táskában, ott nem fog hirtelen nagyon lehülni. Nagy ártalom nem fogja érni. De az se mindegy, hogy 2 óráról beszélünk vagy 10 ről. Meg egyszeri alkalom vagy rendszeres.
2022. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem is a hideg a legnagyobb gond, hanem a páralecsapódás. Ha jéghideg állapotban a melegben előveszed látni fogod hogy tiszta nedves lesz az egész, mint amikor kiveszel egy üveg hideg italt a hűtőből. Én ezt úgy szoktam elkerülni, hogy hagyom a táskában lassan felmelegedni, így valamiért semmi nyoma nem szokott lenni a páralecsapódásnak.
2022. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!