Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy inverterrel ha 160 amperre...

Egy inverterrel ha 160 amperrel hegesztek, hány amper erősségű áram fog átfolyni a 2.5-es kábelen az áramforrástól számítva?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 16:53
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A 11, 14 semmit nem értett meg, vagy hülye, vagy jól játssza. A 12-est meg én írtam, neki.
2022. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Szirty ***** válasza:

"Szirty pedig tényleg menj máshová vitázni"


Mi a problémád?

"kettőfeles" (négyzetmilliméter) kábel kell egy hegesztő 230V-os táplálásához. A gyári invertereken is ilyen van.

Ami összeköti a hegesztő berendezést az "áramforrással" ami jelen kérdésben a fali 230V-os csatlakozó aljzat.

Ezen a kábelen várhatóan 10-20A áram fog folyni 160A árammal történő hegesztési művelet közben.


Tehát valószínűleg nem a 160A-es hegesztőkábel a kettőfeles, hanem a készülék 230V-os betápláló vezetéke ami a legkevésbé sem túl vastag ide.


Mi ebben a provokatív?

Az hogy nem vág egybe azzal amit írtál?

2022. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Igen, így van ahogy most leírtad. Nem túl vastag, de én kérdeztem valamit és ahelyett, hogy arra válaszoltatok volna, elkezdtetek vitázni. A nyáron szándékozok egy 4-es kábelt vinni majd az inverternek.
2022. jan. 19. 14:06
 24/24 Szirty ***** válasza:

" de én kérdeztem valamit és ahelyett, hogy arra válaszoltatok volna, elkezdtetek vitázni."


Mert nem volt 100%-osan egyértelmű a kérdésed.

Én meg megjegyeztem, hogy a primer (betápláló oldalon) folyó áram meghatározásához nem csak a hegesztő áram ismerete szükséges, hanem az a feszültség is ami a hegesztőkábelen jelen van közben (és akkor az inverter hatásfokát és teljesítmény tényezőjét még el is hanyagoltuk, de a nem túl pontos becsléshez az nem is feltétlen kell).

2022. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!