Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rendeltem egy használt kávéfőz...

Rendeltem egy használt kávéfőzőt, amelyre az eladó azt mondta rendben működik, viszont nagyon gyenge, híg, rossz minőségű kávét készít. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Jófogásos vásárlás, tesztelés nélkül vettem meg, elég olcsón (gyanús előjel, tudom). Ránézésre a gép jó állapotban volt, először még azt hittem, hogy ez csak egy gyenge gép, ennyit tud, de aztán kipróbáltam egy ugyanilyen gépet, ami tényleg rendben működik, és ég és föld a különbség.


egyébként véleményem szerint a zacc "pogácsák" sem olyan kemények, mint amiket korábban láttam, talán a kávé ital maga sem elég forró, illetve sok víz megy a csepptálcába. vízkötlenítés hibát nem jelez, de biztos ráférne, csak nem tudom lehet e köze a problémához.


Az eladó eleve nem vállalt garanciát (második rossz előjel) így nem tudom van-e valami lehetőségem visszakapni a pénzem.


2022. márc. 9. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostantól hígabb kávét iszol.
2022. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"van-e valami lehetőségem visszakapni a pénzem."

Sose volt ilyen lehetőség. Maximum ha te is eladod.

Magányszemélynek nem kell garanciát vállalnia rá.

Egy esetben lehetne lehetőséged, bizonyíthatóan ha újként hirdette, adta el. Polgári peres eljárást kezdeményezhetsz, ahol tiéd a bizonyítás.

Aki használt cuccot vásárol, eleve számoljon azzal, hogy valami nem olyan mintha boltban vásárolna, és megéri-e a kockázat. Ha úgy dönt hogy megéri, akkor legyen körültekintő, próbálja ki ha teheti, esetleg foglalja írásba a termék állapotát és írassa alá az eladóval, hogy az eladáskor ilyen állapotú, erről kapott tájékoztatást, stb. hiszen ez utólag nem bizonyítható. Az eladó nyilván azt fogja mondani, hogy ő említette ezt a hibát, a vevő pedig azt, hogy szó sem volt róla. Egyébként pedig ne reklamáljon. Vásároljon hivatalos csatornákon keresztül, a hozzá kapcsolódó vásárlói jogokat élvezve.

Tanulópénz volt.

2022. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi van ilyenkor, de használtan kávéfőzőt eleve sosem vennék. Garanciát ha nem vállal rá és ezt te tudtad, elfogadtad, akkor sehogy sem kapod vissza az árát, nincs visszavétel sem, de az eladót keresd meg és mondd el mi a problémád. Milyen kávéfőző ez?
2022. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
használt cuccok esetén - magánemberek között - nem kötelező a garancia.
2022. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. vállaltam az efféle kockázatot, ezért is nem hoborgok, csak érdeklődöm, ki mit tenne a szituacioban. sok használt elektronikai cuccot veszek, de főleg felújított/garancias változatban, ez most így jött ki. sokat vártam a negyed áras megoldástól.


ez egy Krups automata kávéfőző, és ha esetleg valaki ismeri ezeket a fentebb írt problémákat, legyen szívesen segíteni, hátha neadjisten csak szét van vizkovesedve, és azért nem működik rendesen...

2022. márc. 9. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:

6: már ott gyanút kellett volna fognod, hogy negyed áron kínálta az eladó....


Ha pöpec egy készülék, és csak nemtetszés, vagy duplikátum miatt adja el valaki, az tuti nem ilyen olcsón írja ki....

2022. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!