Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új vagy használt laptop?

Új vagy használt laptop?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gépet otthoni használatra, filmezés, word, ppt.

Új vagy inkább használt gépet érdemes venni? Megbízhatóak a használt készülékes oldalak?



2022. ápr. 10. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
nekem a computer factory oldalról van egy hp laptopom, tavaly szeptemberben vettem, teljesen oké, amire kell arra megfelel :) esztétikai hibái sincsenek vagy csak nem látható
2022. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Tavaly augusztusban vettem egy Thinkpad x250-t, asztali gépnek, mert az akkuja nem jó. Egyébként hibátlanul működik. DE a szabályokat be kell tartani. 1. NEM veszünk magánszemélytől laptopot 2. szervizektől, megbizható helyről kapunk felújított, külföldről behozott használt laptopot. Ezeket megtalálod a neten. 3. az így vásárolt laptopon ha kéred, minden van, Windows 10, 8 GB memória, SSD, 256 GB stb. Ha szerencséd van, a billentyűzetet is átmatricázták és legalább fél év garancia is van rajta.
2022. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Újat vennél? Akkor készülj arra, hogy 250 ezernél nem kapsz olcsóbb, kicsit jobb laptopot, de inkább 300 ezer ft az igazi szuper laptopok ára. Ha olcsóbbat veszel, akkor 100-200 ezerért műanyag gagyit kapsz, Intel Celeron harmatgyenge procival. ÉS NAPRÓL NAPRA DRÁGÁBBAK, mert ugye a háború, meg a covid.
2022. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Minkettő mellet és ellen vannak érvek.

A használt mellet a legfőbb érv, hogy olcsóbb, mint az új.

Az új mellet viszont az a legfőbb érv, hogy előtte senki sem használta, ezért 100%-ig biztos, hogy nem azért adják el, mert meghibásodott.

De ennél összetettebb a válasz a kérdésre, ezért lentebb kifejtem részletesebben.


Egy új gépnél azt kell megfizetni, hogy te vagy az első tulajdonosa, hogy te bontod ki a gyári csomagolásból. Erre mondják, ha veszel pl. egy 120.000 Ft-os laptopot, már csak 100.000-et ér akkor, amikor kiviszed az ajtón, egy hónap múlva pedig már csak körülbelül 90.000 Ft-ot ér. Új gépnél tehát gyorsabb és több az amortizáció (azaz a használatból eredő értékromlás). Új gépnél viszont újabb a hardware, újabb technológiát és friss szoftvereket használ. Mindegyik új laptophoz egy vagy több éves garanciát adnak.


Használt laptopnál kisebb az amortizáció. Ha reális árban veszed meg, pár hónap múlva is hasonló értéke lesz. Itt is hozzá kell tennem, ha kereskedőnek adod el vagy tőle veszed, ő ráteszi a hasznát (ez épp új gépre is igaz, a fent írt 120.000 Ft-os példa gépért kb. 70.000-et adna kereskedő azon a napon, amikor megvetted). Cserébe viszont jó esetben szolgáltatásokat is ad, például garanciát (egy éves garancia megér 20-30%-os felárat, ha vásárolnánk). Nem tévedés, használt számítógépekre is sok helyen adnak egy vagy több éves garanciát! Vannak cégek, akik külföldről hoznak be laptop és asztali számítógépeket, nagyon kedvező árban. Ha viszont kéz alatt veszed, nem biztos, hogy van rá garancia, cserébe jobb árban kifoghatsz jobb gépet, mint kereskedőnél, de akkor benne van a pakliban, hogy azért adták el, mert rossz.


Amit fent írtál (otthoni használatra, filmezés, word, ppt), kb. 100-120.000 Ft-nál kezdődik újonnan olyan laptop, ami megfelel. Erre egy alap/belépő kategóriás laptop megfelel. Játékokhoz már komolyabbat ajánlanék (természetesen itt nem böngészőből futtatható játékokra, meg az egyszerűbb/régebbi telepíthetőkre gondolok (pl. a GTA San Andreas biztos elfut a legolcsóbb új laptopon is, ha mégsem, akkor valami nagyon gagyit sikerült kifogni).

Használt laptopban kb. 50.000 Ft ugyanez a szint és tudás, kereskedőtől egy éves garanciával.


Én nemrég vettem egy használt laptopot, az 50.000 Ft-os árkategóriában. Ez külföldről behozott laptop, ezért le van billentyűzet matricázva (ez egyáltalán nem zavaró, vagy csúnya). Sőt, a laptop kívülről olyan állapotban van, mint az új. Látszik, hogy alig használták, meg tudtam nézni az összes üzemórát, 17 nap volt (három hónap alatt én többet fogok beletenni). Egy év garanciát kaptam rá, így teljesen nyugodt lehetek, hogy nem bukok rajta. Újonnan egy hasonló teljesítményű és tudású laptop kb. 120.000 Ft körül lenne. Viszont mivel ez újonnan 220.000 Ft-os árkategóriában volt, ezért ennek megfelelő az anyaghasználat, nem "nyiklik-nyeklik" (egy olcsóbb új gépnél lehet rosszabb az anyaghasználat, természetesen ez típus, illetve készülékfüggő). Nem használták agyon, az akkumulátora is kiváló állapotban van, kb. 6 órát bír.

Már nem először vásároltam ettől a cégtől, eddig nagyon jók a tapasztalataim, mivel egyenként átnéznek és tesztelnek minden készüléket eladás előtt, ezért rosszat nem adnak ki a kezükből. Az előző laptop is tőlük van, és még hiba nélkül működik, csak már az akkumulátora gyenge, anyukám fogja azt majd használni filmnézésre.

2023. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!