Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alacsony feszültség megnöveked...

Alacsony feszültség megnövekedett áram, én tudom rosszul?

Figyelt kérdés

Szaktárasaimmal mai nap veszekedtünk egy alap dolgon.


Az volt a felvetésük, hogy ha lecsökken a feszültség, akkor megnövekszik az áram. Ezért tönkre megy a fogyasztó.


Erre én.

ha van 2300W os fűtőszál, akkor 230V on 10 A-t vesz fel.

Ha lecsökken a feszültség akkor ugyan azon a fűtőszál ellenállásán kevesebb áram fog folyni. Ezáltal a teljesítmêny is lecsökken.


Dehát feszültség esésre pont hogy lecsökken az áram.


Vagy ez mégis hogy van?



2022. máj. 24. 14:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: I=U/R

R nem függ a feszültségtől. Pl egy vasalónál, ami tisztán ohmos fogyasztó.

Tehát ha csökkented az U-t akkor csökkenni fog az I is

2022. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

A villanymotor speciális eset, mert ott nem a tekercs ellenállása számít, hanem a forgórészben indukált feszültség.

Feszültség csökkenése esetén a motor nyomatéka és fordulatszáma kezd el csökkenni.

2022. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

"Nincs szó motorról, az eredeti kérdésben sem volt."

De később a kérdező előhozta, tehát volt szó motorról. :D Ha nem érted, mi van leírva, engedd el az olvasást, mint tevékenységet... :D

2022. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Hát szóval most nem teljesen tiszta minden.


Elvonatkoztatva kissé az eredeti kérdéstől.



Tápegység alacsonyabb feszültségen nagyobb áramot vesz fel. Ez oké nagyjából elfogadom.


A fűtőszál csak egy ellenállás. Megvan, hogy x feszültségen mondjuk 2000W ot ad le. Ha lecsökken a feszültség itt csökken az áram is. Tehát a teljesítmény is.



Na de egy aszinkron motornál a fesz csökkenés hatására miért nő meg az áram. Itt is Kevesebb fesz kevesebb teljesítmény aztán kész nem?


Segítsetek kérlek mert nagyon meg akarom érteni.

2022. jún. 14. 16:14
 35/37 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy tisztában a komplex számok fogalmával? Anélkül nem fogod az aszinkron motor karakterisztikáját megérteni.
2022. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Hát azzal nem vagyok tisztában.

De azért azt mégis csak meg tudnánk beszélni hogy ha lecsökken a feszültség. Mi történik nagyjából. De lehet tévedek. Csak azért általánosságban jó lenne ezeket a dolgokat tudni mi miért van.


Mondom egy fűttőszálnál kiszámolgatom. Mert csak ohm törvény.

2022. jún. 14. 16:26
 37/37 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy kell oda komplex szám.
2022. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!