Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire bonyolult dolog...

Mennyire bonyolult dolog kicserélni egy WC-csészét?

Figyelt kérdés
2020. nov. 8. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Számomra nem bonyolult.


De ha Te sosem csináltál...


Misungban van téve? Lehet hogy felkell vésned...

Van melegítőd? Lehet hogy lágyítanod kell a PVC elemeket...

...

2020. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi hozzá. Hívok szakembert.
2020. nov. 8. 11:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Vízvezetékszerelő vagy kőműves kell?
2020. nov. 8. 11:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Vízvezeték.
2020. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Én azt ajánlanám rakasd le a taposót.A burkoló majd kihagyja a helyét.A többit bízzad szakemberre.Neki van olyan ragasztója,amit utána már csak felvésni lehet.De rögzítő csavarokat is tehet bele még.
2020. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki beszél itt taposóról?

Cseréről van szó!

2020. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A munkadíj kb. 14 ezer lesz.
2020. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30-perc
2020. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

68 éves, 58 kg-os, heteroszexuális nőként magam cseréltem a vécécsészét!

Az egyetlen ami megizzasztott az a kissé belerohadt csavarok voltak, de melegítés, csavarlazító, birkózás,...és kiszedtem őket.

Mivel az új vécélefolyó némileg máshova esett, ehelyett

[link]

ilyet vettem:

[link]

Utána a csésze széle alá sziloplaszt és 2 db nemrozsdásodó(!) csavar és kész!

2020. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Számomra nem bonyolult.



De ha Te sosem csináltál..."


Nem kötekedésből, de számodra az első csere bonyolult volt akkor ezek szerint? Amikor először csináltál ilyet... S ha igen, hogy birkóztál meg a feladattal, hogy nem adtad föl még azelőtt, hogy nekiálltál?

Kérdező, nem bonyolult kicserélni egy WC csészét, igazuk van a többieknek beleértve az első hozzászólót is (abban), hogy lehetnek nehezítő tényezők, de ha egyszer szó nem esik erről általad akkor én nem vagyok hajlamos arra, hogy egyből sz-r helyzet(ek)re gondoljak... sokkal inkább arra, hogy egy szimpla, két csavarral a járólapra lecsavart WC csészét készülsz most kicserélni, aminél a legnagyobb gond max. az lehet, hogy a csavart nehéz lesz kicsavarni.

Senki sem ért semmihez a szakmáján kívül és mindenki érthet mindenhez (is :D )! Nem a születésen, se nem pedig a nevelésen / a környezeten múlik az, hogy megtudsz-e akár ilyet csinálni magad. Akaraton múlik.

Mindig, minden helyzet lehet bonyolult számodra, ami másnak meg nem az, de ami másnak nem az, annak is volt mikor az a helyzet bonyolult volt, mert első nekifutásra neki is az volt, minek után nem Superman, egyikünk sem az.

Fölülemelkedni azon, hogy a lehető legkönnyebb megoldás az, hogy felteszem a két kezem, "ehhez én nem értek", az egy kisebb belső csata, de ha az megvan, akkor lehet egyre ügyesebb és ügyesebb ember bárkiből.

Nyilván fel kell tudni mérni, mi az, aminek első körben nekiállhatsz, pláne nagyobb szerszám fölszerelés nélkül, de azért odáig ellehet jutni (ha félreteszed ezt a félelmet, hogy te ezt nem tudod megcsinálni, mert nyilvánvalóan az, ha idáig eljutott a dolog, hogy egyáltalán megkérdezed, hogy bonyolult-e, ahelyett, hogy nekiálltál volna megcsinálni, körbejárni a dolgot), megnézed, látni fogod, hogy körbe van-e burkolva, vagy a burkolaton ül. Alul két oldalt van egy-egy takarókupak, azalatt van 1-1 csavar, fogsz egy csavarhúzót, kicsavarod, megnézed, hogy billeg-e az a sz-r, azaz mozdítható-e, ha igen, akkor szimplán kiemeled, ha nem, innen még mindig vissza lehet lépni, nem? Azaz itt meglehet állni, visszacsavarod a két csavart és hívsz szakembert, ha feladtad! Látni fogod hogy volt bekötve, ha rámelegített csővel, akkor hagyod azt a bánatba és veszel egy WC bekötő gumit, majd azzal ülteted be az új WC-t.

2020. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!