Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az alábbi videókban pontosan...

Az alábbi videókban pontosan mik az okai ezeknek a furcsa jelenségeknek?:

Figyelt kérdés

[link] (0:55-nél levő jelenség és 1:52-nél levő ívszerű alakzat kigyulladás miatt)


[link] (8:55-nél "oszlopszerű" kisülés így tudom fogalmazni)



2022. júl. 21. 19:29
 1/4 A kérdező kommentje:
*A 0:55-höz elfelejtettem odaírni a villámlás szerű jelenséget.
2022. júl. 21. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:

"0:55-nél levő jelenség"

"elfelejtettem odaírni a villámlás szerű jelenséget."

Kár, mert az az. Egy villámlás valahol a távolban, az világítja meg a felhőket.


"1:52-nél levő ívszerű alakzat"

Nem szerű, az egy villamos ív.

Az ívben lévő magas hőmérséklet miatt az ív is felfelé igyekszik.


"oszlopszerű" kisülés"

Az a kamera hibája. Szerencsétlen nem tudta kezelni az ív fényét. Más felvételeken is láthatsz ilyent amikor mondjuk söétben aztók menek szemben egy gyengébb minőségű kamerával és a fényszóróik közül vannak ilyen fények. Az is okozhatja még ha karcos és/vagy koszos, retkes, zsíros az objektív.

Az előző, 1:52-es videónál, 1:53-nál is láthatsz egy ilyen jelenségeg az éppen fellobbanó ív bal szélén.

2022. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az okai.

Minden esetben az anyagok átütési feszültsége, amelyen már nem szigetelőként viselkednek.

Az elsőnél a közelség, a levegő szimplán átvezet, közben fémet olvaszt, a háttérben pedig villámtevékenység zajlik, valószínűleg elég messze, mert dörgés nem hallatszott.

A második meg szimplán azért ilyen, mert a fadarab ahogy elszenesedik, egyre jobban vezet, miközben egyre jobban hevül, a felszabaduló gázokon keresztül egy ionizált csatorna jön létre, ami igyekszik fenntartani magát. A gomolygása, ahogy írták, a forró gázok örvénylése miatt olyan amilyen. A fénye a kamerának már sok, a mátrixba szervezett pixelek feldolgozásánál túlvezérlés jön létre, a kiolvasáskor felveszi a maximális értéket. Az elrendezése pedig a lencse szórása miatt és a ccd kiolvasás hibái miatt ilyen.

https://www.youtube.com/watch?v=bHjrZKnevUo


Az elnevezés eredetéről:

[link]

És a fizikája:

[link]

2022. júl. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De aközben láttam a villámlást 0:55-nél, miközben szikrázott az a villanyoszlop vagy a vezeték.
2022. júl. 23. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!