Stihl vagy kinai ?

Figyelt kérdés
20 évig használtam apám stihl fűrészét most 32 éves gépet 50 a javítása 190 uj kinai meg 20 igen majdnem 10 db adnak azért az egy áráért érdemes megvenni a stihlt vagy ha elromlik dobja ki a kinait?

2022. nov. 28. 02:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

2 év alatt két nem olcsó de kínai gépem pusztult meg.

Javítani sehol nem akarják, jobban jártam volna én is egy sthilel.

2022. nov. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem munkaeszköz, csak otthon játszásra kell, akkor a kínai is jó.

Ha pénzt keres vele az ember, akkor oda nem érdemes cardboard géppel nekiindulni. Hiába veszel 10 kínait, az nem egyenértékű egy minőségi géppel.

A Stihl azért annyi amennyi, mert a gondos tervezés, minőségi anyaghasználat és szervizháttér is benne van. A kínait meg simán eldobod, mert esélytelen javítani.

2022. nov. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Stihl vegyél vagy régit javítása meg .
2022. nov. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
80-150 között kapni boltban áfával normális, eredeti stihl fűrészt. Hol veszel ennyiért 20 kínait? Kettőt, legfeljebb hármat, ami lehet, hogy egy telet sem bír ki. Mi is közel 20 éve nyúzunk egy stihl gépet, sok állás után nehezen indul, de ennyi az összes baja.
2022. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

van olcsobb stihl is ha olyanra van szukseg ami 190 akkor egy kinaival semmire se mentek


valamenyire a stihl minosege is csokkent (szoval 20 evig nem feltetlen birja mar csak 10-15ig) ha tenyleg javithato 50 ert az is meggondolando


amugy megneznem azt a kinait ami 20ezerert latszolag azonos kaliberu mint egy 190 es stihl :D ilyen szerintem kinaibol sincs, kinai piacon? Nem is boltban? Valahol a sarkon feketen?

2022. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


irtad kulcsszoban, gondolom akkor elolvastad velemenyt


a nagyon olcso gepek azoknak velok ahogy irja akik szeretik szerelgetni allandoan, rakolteni allandoan


stihl ha szervizben/boltban beallitatod hasznalatra keszen akkor nem kell vele foglalkoznod csak amit feltetlen kell egy lancfureszel



ellenben ha csak eves tuzifa felvagashoz kell, es nem is vastagokhoz...

arra irtam hogy olcsobb stihl is van

2022. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Inkább Stihl.
2022. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Sokan azt hiszik hogy ha van egy valamilyen stihl vagy egyéb márkás minőségi gépjük akkor már minden rendben van. Nincs rendben! Ha belenőtt a derótkerítésbe a jó öreg diófa teljesen mindegy mivel vágunk bele az acél vezérderótba!
2022. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
#8 Ez elég rossz példa, mert a 3 kínai géppel sem vágod át a drótkerítést. Viszont nem mindegy, mennyire kezelhető a fűrész, mennyire hajlamosak a csavarok a meglazulásra, akár a láncvezető rögzítője, akár a láncfeszítő, vagy a burkolat rögzítője.
2022. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Nyilván, és csak viccnek szántam. Nekem van mindkettő és használom is. A Husqvarna-t 18 éve csak takarítani kellett és most benzincsőcsere, membrán. Kompressziós mint új korában. A kínai gépem nem piacos de első körtől bütykölős, a kuplung és csillagkerék, olajcsiga kopó alkatrész. A csavarok lazulnak és csak óvatosan húzni mert gyenge a menet. Ettől függetlenül teszi a dolgát, nem olyan kényelmes a lombok között vágni de használható.
2022. dec. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!