Kezdőoldal » Otthon » Kert » Észrevettétek mióta léteznek...

Észrevettétek mióta léteznek a 20. 000Ft-os kínai vacak fűkaszák azóta buták az emberek és sajnálják a pénzt a Stihl és Husqvarna fűkaszákra?

Figyelt kérdés

Régebben mikor berobban idehaza a Stihl, egy konkurens se volt aki tudott volna hasonót, mert a Husqvarna jóval később érkezett hazánkba.


Szóval akartál akkoriban egy fűkaszát akkor csak a stihl jöhetett szóba, és ha azt nézed 10+ éveket mentek akkoriban a stihl kaszák , szóval akkor a közel 200 rúgós ár évi 20 rongyott jelentett, 10évre és egy kínai fűkasza 1évet ha elmegy gond nélkül kis fűvecskében aztán jönnek a problémák akkor jobban megéri a márkás.



Manapság is jók a Stihl kaszái,5-6évett simán elmennek nagyobb gond nélkül.


Husqvarnát nem ismerem de rengetek olyat olvasta, hogy 1 év alatt szétment a szöghajtás a nagy fordulat miatt stihlnél ilyet a közép és profi kategoriában még nem láttam.



2018. máj. 21. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Arra még nem gondoltál, hogy sok ember nem engedhet meg magának egy 200 ezres kaszát, csak egy 20 ezrest?


A másik, hogy havi 1-2 alkalomra teljesen fölösleges is. Nekem egy 55 ezres AL-KO kaszám van, és évi 100 óra használathoz nem is kell ennél drágább.

Ha minden nap kaszálnom kellene, akkor én is komolyabbat vennék.

Miért baj, hogy már van választék? Régen nem is volt sok embernek kaszája, mert elérhetetlen volt számára. Ma már bárki vehet, mert nem 3 havi fizuba kerül.

2018. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez több összetevős dolog. Egyrészt nem mindenki ismeri a minőséget, egyszerűen elhiszi, hogy az olcsóbb is kitart élete végéig.

A másik, hogy nincs elég pénze, de kell egy fűkasza. Tudja, hogy ócska, de úgy van vele, most ennyit bír kifizetni, kibír 1-2 évet, addigra összegyűjt egy következőre, de legalább nem egyben kell kiadni.


Aztán van olyan is, akinek mondjuk két kicsi sávot kell csak vágni fűkaszával, minek ruházzon be drága gépre.


Szóval más-más lehet az ok, de ez nem csak a fűkaszáknál van így, lehetne sorolni bármilyen háztartási, vagy egyéb gépet. Nem baj az, ha nagyobb a kínálati skála, mindenki vegyen olyat, amilyet akar és tud.

2018. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de a nagy márkáknál is esett a minőség.Ez azóta van ,amióta ők is más országokban gyártatnak .

Vételnél meg kell nézni hol rakták össze.

Vannak már más velük egyforma nagyon jó minőségüek márkák,csak a reklám miatt nem annyira ismertek .

A japán fűkaszák is kíválóak,és nem arany áron vannak .

Mindenkinek magának kell eldönteni mekkora terület kaszálásához vásárol gépet. 100 m2 hez nem szűkséges 260

ezrest megvenni.Ez felesleges pénz kidobás .

2018. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Apám pár hete vett Ausztriában egy Einhell fűkaszát kb. 50 ezer forintnak megfelelő EUR-ért. Először én is azt mondtam, hogy mekkora hülyeség volt megvenni, de akkor mondta meg, hogy 5 év garanciát kapott rá. Én is csak néztem. Közel laknak az osztrák határhoz, így nekik a garancia érvényesítése se túl nagy probléma.
2018. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
41%
A Stihl a legjobb. 👌👍
2018. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én is a hülyék közé tartozom, :))) Nekem is gagyi kínai játékkaszám van. Eddig tökéletesen elégedett lehetek, még egy centit sem vágtam vele. 3 év garancia van mellé, de az a motorjára szerintem nem érvényes. Hogy miért ilyet vettem? Hát, mert hülye vagyok! Nem mindenki születik zseninek.
2018. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy valamirevaló kasza árából tizenévig kaszáltatom az udvart a legdrágább emberemmel. :) Az olcsóbbak meg elszerelgetik a kínait, pont olyan hülyék, hogy pikkpakk lejavítják és dolgoznak tovább, aztán javítani se nagyon kell, jó esetben azért, mert a csapágyak jobbak, szöghajtás tartósabb van, berántó, kábelezés, szimeringek, tank értelmesebbek, aztán hirtelen bírja a kasza a rázkódást meg a meleget akármeddig.
2018. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Rutinpók ***** válasza:
48%
Ki mit tehet meg, vannak olyan csórók akinek még 20.000.-ft-ja sincs.
2018. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Na de mi volt a motoros fükaszák előt?

Talán kézi kasza?Az ritkán romlik el és még olcsó is mégse kel senkinek.

2018. máj. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Az azért nem jó, mert túlzottan csendes, hacsak a kezelője nem kurjongat mellé. :)
2018. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!