Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mindenki kérdezi milyen...

Zebulon66 kérdése:

Mindenki kérdezi milyen márkás gépet kinai alkatrésszel javítani. De mi van ha egy kínai fukaszara Stihl hengert és dugót rakok hisz a legtöbb ebbe hal meg?

Figyelt kérdés
Fukasza, fűrész

2019. okt. 12. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Azt most megmondom, hogy egy kínai fűkaszára te nem fogsz Sthil hengert rárakni a büdös életbe :D

Egyébként nem is a henger meg a dugó a legnagyobb probléma ezeknél a kínai ipari hulladékoknál, hanem inkább az ami a motor körül van.

Például ilyenek hogy a karburátor szívócsonkja nem hőálló műanyagból van, pár üzemóra után a melegtől eldeformálódik és falsot szív. Vagy a karbi membránját megeszi a benzin.

A berántó széthullik egy idő után, használat közben kipotyognak a csavarok a géptestből mert pontatlanok a menetek és hiába húzod meg a rezgéstől akkor is kilazul.

Szóval ilyesmik jönnek előbb, aztán persze a henger is megadja magát idővel mert silány anyagból van.

Viszont kemény 2500 forintért lehet hozzá venni vadiúj hengert és dugót :D

2019. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vére valaki!

Aki egy 20.000-ft-os hulladékból csekély(?) ráfordítással príma gépet farag.

2019. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
66%

Nekem is van kínai kaszám és láncfűrészem :)

Nagyon, NAGYON! meg vagyok elégedve velük, elég jól mennek

Már kb 4-5 motort cseréltem bennük fillérekért, meg úgy kb majdnem minden mást is, de hogy te abba nem raksz Stihl vagy Husi motort az tuti..


Amúgy, Honda GX35 ös motort lehet kapni komplett. Régóta azon gondolkodom, hogy veszek egyet és rárakom a testre. Valószínű megcsinálom. A teste nem megy olyan hamar tönkre mint a motortest. Meg lehet foltozgatni, csavarokkal egybetartani :)

2019. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én elfogadom hogy azt mondjátok nem. De miért? Van fukaszam kínai semmi baja nem volt eddig csak hiába teszek előírt keveréket egy idő után vége. Többi része gond nélküli. Méretekben minden ugyanaz.
2019. dec. 4. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Alak és méretbeli különbségek vannak a Sthil és a kínai fűkaszák alkatrészei között.(hengertalp alakja,felömlők akakja és helye, lökethossz, gyújtótekercs felfogatása stb.)

Ha Hitachi-t írtál volna akkor reálisabb lehetne a kép mert ezek az olcsó piacos fűkaszák az egyik hitachi modellről(most hirtelen nem tudom melyik) lettek koppintva, még az Al-ko is...

2019. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dugattyút, tűgörgőt már cseréltem kínaiba úgy hogy a hajtókar felső furatát hónolni kellett és a dugattyúból faragni de semmivel sem lett jobb csak egy háromszor drágább kínai hengerszettel.
2022. dec. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!