Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes Macbookot venni?

Érdemes Macbookot venni?

Figyelt kérdés
Mivel már elég régi a laptopom, arra gondoltam hogy vennék egy macbookot. A telefonom és a tabletem is apple, soha nem volt velük gondom ezért gondoltam hogy egy macbookot vennék következő laptopnak. Viszont nézegettem őket használtan, a legtöbbnek van valami baja. Leg gyakoribb hiba a kijelző, a billentyűzet és az akksi szokott lenni ahogy észre vettem. A kérdés tehát az lenne hogy ezek valóban ennyire silány minőségű gépek? Vagy csak az emberek nem tudnak rá vigyázni? Én amúgy újat szeretnék venni de nem szeretném azt se hogy tönkre menjen miután lejár a garancia. Normális, indokolt válaszokat várok hogyha rossz akkor miért rossz. Azt hogy “szar az apple” nem veszem véleménynek úgyhogy ha csak vitatkozni akarsz egy jót akkor rossz helyen jársz mert nem fogok válaszolni :D

2022. dec. 15. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
A Mac OS állítólag nem mindenkinek tetszik.
2022. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos modellek, amikben vannak szériahibák. Pl a szalagkábel tönkrement egyes típusokban, ezért találkozhatsz képhibásokkal. De ezeket el tudod kerülni rákereséssel, meg amúgy is újban gondolkodsz. A billentyűzet is a pillangó mechanikásokat érintette főleg, aztán raktak bele egy kis membránt, hogy védje, végül inkább átálltak egy teljesen másik mechanikára.

Nekem egy air-em van, még 2018-as, amit nagyon szeretek benne, hogy az akkumulátorja nagyon sokáig bírja, meg kis könnyű gép. Nyilván az idő kezd eljárni felette, az újak sokkal erősebbek, ebben még egy Y szériás Intel van, azóta nagyot ugrott a világ.

Amire figyelnék vagy kifejezett hátrányként mondanék, hogy nagyon laposra vannak tervezve a macbookok. Ezért amikor becsukod, a billentyűzet teteje finoman hozzáér a kijelzőhöz, és egy idő után lekoptatja róla a bevonatot. Úgyhogy én egy szemüvegtörlő-kendőt szoktam berakni közé.

De ha van valami konkrét kérdésed, írd nyugodtan.

2022. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Főleg photoshop miatt kellene mert úgy hallottam hogy arra tökéletes. Meg video vágásra. De szeretnék rajta játszani is néha. Ezen ugyan úgy működik a steam mint windows-on? Safariból lehet letölteni alkalmazásokat, zenéket vagy ugyan úgy van mint iOS-en?
2022. dec. 15. 15:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Photoshop ugyanúgy működik mint windowsos gépeken. Annyi, hogy a kijelzője igazán szép, bár hasonló árkategóriájú windowsos laptopok is vannak valószínűleg olyanok. Videóvágásra a finalcut program miatt használják, ami csak macen fut, de a premier is megy ha azt szoktak használni.

Steam van, én is szoktam néha, de csak olyan játékokkal, amik futnak macen is, ezt le tudod ellenőrizni steamben most is.

Alkalmazásokat ugyanúgy le tudsz tölteni, sőt, ugye iOS-en csak az AppStoreból tudsz letölteni (jailbreak nélkül), macOS-en kötöttség nélkül tudsz telepíteni bármilyen maces programot. Zenét is, torrentet is, akármit.

2022. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2014 óta hajtom a Mac Minimet. Soha semmi baja nem volt. A Magic keyboard és a Magic Mouse még régebbi, azokkal sincs gond. Tartós cuccok ezek. Oké a billentyűzet gumi lába elkopott. De ha nem gumiból lenne, akkor meg az asztal kopott volna el.

Az ollós billentyűmechanikával szerelt billentyűzetek - állítólag - tényleg nem sikerültek valami jól, az Apple is hanyagolja már az újabb gépekben.

Szóval érdemes megvenni ezeket a gépeket. Szidni általában az szokta aki még kirakatban sem látott ilyent sosem. Vagy aki használta 1-2 óráig és nem volt türelme ahhoz, hogy átálljon az agya a macOS logikájára. Ezzel nekem is volt kis gondom, de néhány nap alatt annyira megszoktam hogy párhuzamosan megy a Mac mellett a wines gépem is és gondolkodás nélkül, pillanatok alatt váltok agyban a két rendszer között

2022. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És 2014 óta kapja a frissítéseket is?
2022. dec. 15. 19:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mostanáig kapta. A most legújabb macOS-t már nem kapta meg. De etől még sokáig használható marad.
2022. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha játszani is szeretnél egy picit rajta, akkor felejtsd el.
2022. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. dec. 18. 10:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem képes játékok normális futtatására. Egy kettő elmegy, de annyi. Nincs benne normális grafikus chip.
2022. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!