Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire biztonságos most...

Mennyire biztonságos most Huawei telefont rendelni a koronavírus függvényében?

Figyelt kérdés
huawei,koronavírus

2020. márc. 1. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Uristen, meg ne rendeld, a gyarban direkt tesznek bele virust, azzal akarjak kiirtani az europaiakat. A hajon meg a repulon, meg minden kontenerben automata rendszerek tartjak a megfelelo homersekletet hogy a virus biztosan fertozokepes maradjon.


Ostoba vagy mint egy vodor iszap, pajtas.

2020. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nem jártál biológia órákra, igaz e? :D

A vírus nem él meg gazdatesten. Ha Magyarországról rendeled, akkor meg fix hogy nem lesz semmi bajod (amúgy se), ha meg külföldről, és tegyük fel valami csoda módján rákerülne a csomagra a vírus, a kiszállítási idő alatt mindenképpen megpusztulna.

2020. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, basszus, este van nagyon...a vírus nem él meg gazdatest nélkül ezt akartam írni.
2020. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen biztonságos.


A vírus cseppfertőzés útján terjed.


Ha egy vírussal fertőzött beteg letüsszenti a telefont/a telefon csomagolását, akkor az azon levő vírusok maximum csak pár napig lesznek életképesek:

"Virus is stable in faeces and urine at room temperature for at least 1-2 days. Virus is stable for up to 4 days in stool from patients with diarrhoea because of its higher pH compared tonormal stool. Data from the Chinese University in Hong Kong indicated that SARS-CoV hasbeen isolated from stool on paper, a Formica surface and a plastered wall after 36 hours, ona plastic surface and stainless steel after 72 hours, and after 96 hours on a glass slide.Hospital environmental samples from a number of sites, including walls and the entilationsystem, tested PCR positive in Canada."

Forrás: Egészségügyi Világszervezet (WHO) [ [link] ]


Ez a vírus egy zsírburokba van "csomagolva", a zsírburok kiszáradása, fertőtlenítő szerekkel (akár szimpla szappanos vízzel enyhén megnedvesített törlőkendővel áttörlöd) való leoldása a vírus "halálához" vezet.

Ha nem nyalogatod a telefont, helyezed az arcodhoz/szádhoz/orrodhoz, a vírus nem juthat át rád.

2020. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Először én is csodálkoztam "A vírus nem él meg gazdatesten."Jó utána rájöttem,hogy elírtad.Azt mondták,hogy szabad levegőn egy vagy pár óráig életképes,de akkor nem értem a tv-ben(euronews) látom ,hogy Kínában a kihalt utcákon permetezik a térkövet,6 tartálykocsi egymás után szórja a fertőtlenítőt szerte a városban stb.,de teljes szellemváros az, utcákon sehol senki szóval ha csak 1-2 óráig él gazdatest nélkül nem értem miért a permetezés a kihalt utcákon?Ez ellent mond egymásnak.WTF?Hallottam már olyat,hogy magával a rendelt termékkel nincs gond de kibontás után,hogy a csomagolást fogdossuk kezet kell mosni.Én már nem tudom mit higyjek el.
2020. márc. 1. 22:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"szóval ha csak 1-2 óráig él gazdatest nélkül nem értem miért a permetezés a kihalt utcákon?"

Nem 1-2 óráig, hanem pár napig (üvegfelületen 4 napig is elvan).

Azért kell permetezni, hogy az esetlegesen megfertőzött emberről a köhögés által kiszabaduló cseppekben leledző vírusok zsírburkát eliminálják, így a vírust kinyúvasszák.


"Hallottam már olyat,hogy magával a rendelt termékkel nincs gond de kibontás után,hogy a csomagolást fogdossuk kezet kell mosni."

Persze a kézmosás, az alapvető higénia fontos, de nem kell túlzásokba esni.


Mire a telefon a gyárból, a különböző szállítókon keresztül a boltba, végül hozzád jut, minimum napok, hetek telnek el - addigra a vírus megförmed.

2020. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kezet amúgy se árt mosni, most csak sűrűbben kell. :D

Amúgy sem feltétlen kell aggódni: orvos ismerős mondta, hogy az erős immunrendszerűek meg se érzik, a közepesen erős immunrendszerűek lebetegednek, de meggyógyulnak, a gyengébbek meg átvészelik antibiotikummal jóeséllyel.

És nézd: worldometers.info/coronavirus

88 erezből 42 ezren gyógyultak meg és 3 ezren haltak bele.

2020. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
22:49 OK,több hírcsatorna állítja,hogy csak idősekre jelent veszélyt,de akkor mi a helyzet a valós ténnyel: Li Ven-liang kínai orvos(1986 - Vuhan, 2020. február 7. 2:58) fiatal,életerős 34 évesen,ő maga is megfertőződött és a kialakult tüdőgyulladásban meghalt.
2020. márc. 1. 23:09
 9/10 A kérdező kommentje:
22:34 "Ha nem nyalogatod a telefont, helyezed az arcodhoz/szádhoz/orrodhoz, a vírus nem juthat át rád." Félre ne érts nem akarok cinikuskodni,de a telefont a legtöbb ember elég gyakran helyezi az arcához.
2020. márc. 1. 23:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"több hírcsatorna állítja,hogy csak idősekre jelent veszélyt"

Akkor az a hírcsatorna téved, vagy félreolvastál valamit.


A vírus mindenkibe bejuthat, de csak bizonyos embereknél okoz tüneteket (különböző korúaknál, neműeknél, egészségi állapotúaknál különböző valószínűséggel) és csak bizonyos embereknél végződhet halállal (ugyancsak számít a kor, a nem és az egészségi állapot).


Bővebben, hivatalosan például a kínai népegészségügyi hivatal oldalán olvashatsz:

[link]


Li Ven-liang meg még az első megfertőződtek között volt - akkor még nem voltak szigorúak a járványügyi intézkedések, ráadásul jobban ki volt téve a fertőzés lehetőségének.

Nem tudni, hogy Ő hogyan élt, nem tudni a pontos egészségi állapotáról; a kor - meg mint azt az előzőekben említettem - nem kizáró ok.

2020. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!