Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Néhány napja napos időben...

Néhány napja napos időben világos nappal a mozgásérzékelős udvari lámpám elkezdett ki be kapcsolgatni.. mondjuk fél másodpercenként... Lekapcsoltam. Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés

Aznap estig már be sem kapcsoltam.

Azóta nem tapasztaltam ilyet, igaz, nem is volt olyan szép napos idő azóta.


2023. jan. 10. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy jó KÜLTÉRI mozgásérzékelő szenzor 10-15 ezertől indul. Ami ez alatt van árban, ott megeszi az UV a burkolatot, nem IP 67-68 védettségű tehát a vízpára belejut a belsejébe és szétrohaszt mindent, többek között a szenzorokat is. Az ilyen egyben árult LED+mozgásérzékelős lámpatestek jóindulattal 1-2 éven belül kukák, a fentebb leírtak miatt.

A hiba pedig az alkony szenzor döglődésére utalhat.

2023. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Még jó, hogy nem éjszaka volt nappal
2023. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Nem tudhatjuk. Tesztelni kellene. Ha működik tovább, akkor használd, ha nem, és az a mostani fajta egybeüntött-ragasztott-javíthatatlan-vacak akkor vékonyan be kell zsírozni és kivágni a szemétbe. (természetesen a megfelelő gyűtőbe, nem a kommunálisba!)
2023. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

11 ezerért vettem három vagy négy éve

.... De csak most (1 hónapja) vettem használatba.... Vagyis szereltem fel a falra.

Azóta még sok tesztelési lehetőségem nem volt.... Úgy értem hogy tiszta napos időben az udvaron mászkálva megfigyelje M, hogy rájön e megint a rángogörcs

2023. jan. 12. 18:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Hasonló időjárási viszonyok közt mint amikor azt a múltkor tette.
2023. jan. 12. 18:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Én külön a szenzorról beszéltem, hogy a jó 10-15 ezertől indul, nem egyben az egész. Az ilyen mozgásérzékelővel egybeépített Lidl meg hasonló helyeken vásárolható LED-es reflektorok ennyit tudnak.
2023. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én ezt villamossági szaküzletben vettem....

Igaz vettem ott 8000 plusz valamennyi ért fejlámpát is... Ami nagyon gyatra... Hamar lemerül.... Pedig abban az lenne az eddig pláne hogy ha az ember mondjuk elindul vele valahova akkor ne merüljön le útközben,.. vissza is vinném kicserélni.... Ha nem esne annyira ki az útból ahol járok (a bolt)

2023. jan. 15. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy érdekes megfigyelés, nem válasz a kérdésre, csak érdekesség. Késő őszi estén az egyik mozgásérzékelős reflektor rendszeresen elkezdett kapcsolgatni. A beállított bekapcsolási idő után lekapcsolt, és pár másodperc múlva újra be. Hosszas megfigyelés után rájöttem mi okozza. Egy pók valószínűleg fázott, és megtanulta, hogy ha mozog az érzékelő előtt, felkapcsolódik a lámpa, és melegíti. Eltávolítottam a pókot és megszűnt a hiba. Nem gondoltam volna, hogy ennyi esze legyen egy póknak. Később ez megismétlődött egy másik pókkal is. Mióta Led-es reflektort használok, nem fordult elő.
2023. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg érdekes..
2023. febr. 9. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:

A mozgásérzékelős reflektorok áramszünet után amikor visszajön az áram be szoktak kapcsolódni és a beállított időtartamig világítak. Úgy tudom, hogy az áramszolgáltatók a védelem érdekében zárlatot észlelve lekapcsolják az áramot, majd rövid idő után vissza. Ha még mindig fennáll a túlterhelés, akkor újra lekapcsolják. Ezt párszor megismétlik mielőtt végleg lekacsolják.

Nem lehet, hogy ezért kapcsolgatott a reflektorod?

2023. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!