Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem szabad vizet inni...

Miért nem szabad vizet inni ha megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy ez így van, de ezt mondta nekem egy ismerősöm. Ha belegondolok nem ésszerűnek a kijelentést, de persze lehet, hogy tévedek? Szóval a kérdés: Lehet inni vizet elektromos áramütés után? Ha nem akkor tulajdonképpen miért nem?

2023. márc. 7. 20:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Hülyeség.
2023. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Hülyeség :)))

KÖZBEN - na azt próbálja meg valaki.

2023. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Sokkos betegnek nem ajánlott vizet adni, mert kihányja. Lehet, hogy ezt értette félre az ismerősöd.
2023. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Nekem pedig azt mondta egy ismerősöm (a neve nem fontos, egyébként Csabának hívják), hogy áramütés után kell inni vizet.
2023. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Ilyesmiről sehol sem írnak. Sem a Nemzeti Népegészségügyi Központ oldalán:

[link]

sem az egészségügyi tanácsokat felvonultató Házipatika oldalán (a cikk elkészültét dr. Kanizsai Péter aneszteziológiai és intenzív terápiás és sürgősségi szakorvos segítette elő):

[link]

sem a Femina női oldalon (az ott megjelent cikket az Alexandra Kiadó Elsősegély című könyve alapján készítették):

[link]

nem ellenzik ezt, de az amerikai Mayo klinika sem ellenjavallja a vízivást:

[link]

2023. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%

Lehetséges vérrögképződés miatt szokott menni a para, de ha azt mondjuk, hogy hígítani kell a vért, ahhoz pont vizet kell inni elvileg, esetleg vérhígítót is bevenni.

Mindenesetre én már többször kezet fogtam ilyen ismerőssel, eddig még nem kaptam vérrögöt.

2023. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Ez a tilalom benne volt a villamos szakemberek alapvető szabványának elsősegélynyújtási útmutató mellékletében mondjuk 1950 után egészen 2000-ig - lehet, hogy ez cseng vissza még valakinek.

Ma már nem olvasni ilyenről, bár arról sem, hogy csirkepörköltet kell neki adni galuskával és koviubival.

2023. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%

"Ez a tilalom benne volt a villamos szakemberek alapvető szabványának elsősegélynyújtási útmutató mellékletében mondjuk 1950 után egészen 2000-ig"

Erre valami forrásod?

Szerző? Cím? Kiadó? Kiadási év? ISBN?

Esetleg ha nyomtatásban megvan, beszkennelnéd (a teljes, erről szóló oldalt, hogy lássuk kontextusában) és feltöltenéd valamilyen képmegosztó oldalra?


"Ma már nem olvasni ilyenről, bár arról sem, hogy csirkepörköltet kell neki adni galuskával és koviubival."

A topiknytó kérdésben nem a "szabad"-ról van szó, hanem pont a tilalomról illetve annak okáról.

2023. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

Erre valami forrásod?

Nyílván. Azért írtam.


Szerző?

Egy szabványnál? :D


"Cím?"

a villamos szakemberek alapvető szabványa - ez elég a villamos szakembereknek.


"Kiadó?"

Vajon ki adta ki a a szabványokat?


"Kiadási év?"

Mint írtam, minden változat 1950 és 2000 között.


"ISBN?"

Az engem nem érdekel.


"Esetleg ha nyomtatásban megvan, beszkennelnéd (a teljes, erről szóló oldalt, hogy lássuk kontextusában) és feltöltenéd valamilyen képmegosztó oldalra?"

Nem. Nincs kontextusa attól eltekintve, hogy áramütöttek elsősegélynyújtásáról szól. MInd az előző, mind a következő mondat másról szól.

2023. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a lényeg, hogy eszméletlen áramütöttet ne itass. Magától meg úgysem iszik.

Áramütés következtében izomrángás következthet be, amíg ez fennáll, addig szintén ellenjavallott a dolog.

Egyébként kifejezetten ajánlott, feltéve ha nem egy 35 kV-os teljes testes sérülésről van szó.

2023. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!