Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem szabad vizet inni...

Miért nem szabad vizet inni ha megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy ez így van, de ezt mondta nekem egy ismerősöm. Ha belegondolok nem ésszerűnek a kijelentést, de persze lehet, hogy tévedek? Szóval a kérdés: Lehet inni vizet elektromos áramütés után? Ha nem akkor tulajdonképpen miért nem?

2023. márc. 7. 20:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Mikor elindult a GYK, már az elején idetévedtem, de hamarosan lépni kellett, mert a légkör és színvonal elviselhetetlen, ráadásul a tudás és tapasztalatok megosztását mínuszolják.

Ez megmérgezi a légkört még akkor is, ha évek során nagyon sokan sokan meg is köszönték a segítséget.

Néhány évente visszatévedek, sok kérdésre tudom a választ, nehéz megállni, de mindig csak pofára esés van belőle.

Már azzal is megbékülnék, ha legalább tiltani lehetne, hogy engem ne minősítgessen senki! Sem le, sem fel (nem kérek "simogatást" kisgyerekektől, az is megalázó, tekintve a szakmai múltat, életkort, élettapasztalatokat stb.).

2023. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Sokkos embernél a szervezet elvonja / mérsékli az emésztőrendszer vérkeringését, kikapcsol az éhség- és szomjúságérzet.

Gyakorlatilag fizikailag és mentálisan "mással van elfoglalva" a szervezet.

Ha ilyenkor vizet itatnak vele, gyomorgörcs, hányinger lehet belőle, akár fulladás is.

Egyik külföldi vélemény szerint (vizsgázott elsősegélynyújtónak mondja magát), több baleset áldozatát a segítő(?) járókelők ölik meg, amikor vizet itatnak vele.

Sajnálatos, hogy vannak olyan rosszakaratú, mentálisan sérült emberek, akik tévedésüket belátni képtelenek, mínuszolgatásban élik ki magukat. (Nyomhatod, ennyi örömöd legyen a sivár életedben.)

2023. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 acelsziv ***** válasza:
Egy áramütött ember nem feltétlen kap sokkot. Sokkos embernél más a zeljárás persze, de ha az állapota megengedi akkor hígitani kell a vérét.
2023. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Szirty ***** válasza:

"...a tudás és tapasztalatok megosztását mínuszolják"


Ne foglalkozz az értékeléssel!

(Fejben dől el)

2023. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az áramütést szenvedett beteg (általában) nem sokkos.

Pl. angolul az electric shock az áramütés és a shock a sokk, azaz a keringési elégtelenség. Valószínűleg ebből adódik a félreértés.

2023. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ezt már megírtam a 16-17 beírásokban, nyilván nem mindig van komoly sokk. Már csak tudom, saját tapasztalatból is.

Elég régen kezdtem, ifjabb koromban a csöves rádiók anódfeszültségével barátkoztam, ami üt, később a váltakozóárammal, ami ráz. Felismerem a fogásáról. De nem szabad elbizakodni, volt egy erősebb eset, amivel inkább nem dicsekednék, abban én is hibás voltam. Majdnem nem vagyok itt most.

És köszi, angol oldalakon kerestem rá, onnan hoztam ide a választ, értek ilyen egyszerű fogalmi különbségeket, sokk ide, sokk oda.

2023. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
#20 érdekelne, hol tanították ezt.
ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!