Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem szabad vizet inni...

Miért nem szabad vizet inni ha megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy ez így van, de ezt mondta nekem egy ismerősöm. Ha belegondolok nem ésszerűnek a kijelentést, de persze lehet, hogy tévedek? Szóval a kérdés: Lehet inni vizet elektromos áramütés után? Ha nem akkor tulajdonképpen miért nem?

2023. márc. 7. 20:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

"Erre valami forrásod?

Nyílván. Azért írtam."

Akkor lássuk!


"Szerző?

Egy szabványnál? :D"

Ott is van szerző: ISO, IEC, ANSI, MSZT, CEN/CNELEC, DIN,...


""Cím?"

a villamos szakemberek alapvető szabványa - ez elég a villamos szakembereknek."

Ez nem a pontos cím. Ha szabvány, van egy száma is.

2023. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
#9: tehát nincs forrásod. Köszönjük.
2023. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Szirty ***** válasza:
73%

Én azért megkockáztatnám hogy áramütés után ihat vizet.


Máskülönben mit igyon hátralevő életében (ha túlélte)? Pálinkát?

:)

2023. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 NTBS ***** válasza:
Szerintem is szabad, ha már megszüntették az árammal való kapcsolatot.
2023. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%

"#9: tehát nincs forrásod. Köszönjük."

Van forrásom, egy guglivel elkezdhetnéd te is akár, de ezt a száz éves jutasi örmesteri hangnemet nem tolerálom. "Szerző? Cím? Kiadó? Kiadási év? ISBN?" Mi a lókuki? Kultúrember nem ugatozik egyszavas kérdéseket.

2023. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen vita kerekedett, rákerestem külföldi oldalalakon.

Nem ajánlják, de más esetben sem, azaz nincs köze az áramütéshez. Bármilyen baleset áldozata, aki sokkos állapotba kerül és vizet adnak neki, hányingert kaphat, hányástól kiszárad vagy megfulladhat a saját hányásába.

Tehát ilyennek nem szabad vizet adni, majd kap intravénásan folyadékot, ha szükséges.

Ha viszont az ember az áramütéstől nem kerül sokkos állapotba, azt csinál, amit akar.

2023. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Előbb nem írtam, mivel aránylag ismert, áramütés után elvileg orvosi megfigyelés szükség lehet, a később kialakuló szövődmények, szív, vérrög akármi problémák esetére.

Volt itt ezen a GyK oldalon is olyan, aki egy kis áramütés után kórházba ment, ahol jól megfigyelték és elengedték.

Ezt már mindenki maga tudja, nekem soha nem volt ilyen szokásom, hogy megfigyeltessem magam.

2023. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi, GYK-aljasok máris mínuszolnak, szokás szerint. Ezért nem érdemes itt segíteni...

Pedig még valami eszembe jutott és írtam volna ismét.

És hiába pofázom, hogy legalább tiltani lehetne a minősítéseket, talán többeknek lenne kedve maradni az oldalon, de nem...

Fontosabb ezt a gyerekes marhaságot erőltetni.

Tiltsál ki, nem számít...

Visszataszító ez az oldal... Pedig kár érte, rengeteg szakmai és egyéb tapasztalatot tudnék megosztani, szabadidőm is lenne, de ezért felesleges, hogy még bosszankodjon is az ember.

2023. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"rengeteg szakmai és egyéb tapasztalatot tudnék megosztani"


Igen, tudnál. Ha lenne.

2023. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 acelsziv ***** válasza:
Nekünk már '97 -ben azt tanították, hogy ha valakit megcsap a záram itassunk meg vele minél több - lehetőleg szódabikarbónás - vizet, hogy a vérrögképződés esélyét csökkentsük.
2023. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!