Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DC 12V hálózati adaptert hol...

DC 12V hálózati adaptert hol vegyek?

Figyelt kérdés

Garantáltan zavarszűrt (hálózati 50 Hz zúgás ki van küszöbölve) DC12V adaptert honnan tudnék venni?

Nem kell hogy állítható legyen a kimenő feszültség.

Hálózati adapterre gondolok: konnektorba dugva üzemeltethető és DC12V a kimenő feszültség, jó lenne ha minimum 3A teljesítményt le tudna adni, vagy 3A és 4A közt.



2023. ápr. 27. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármely 12v led tap
2023. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
50 HZ szűrés nem biztos hogy van azokban.
2023. ápr. 27. 18:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
ha
2023. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
ha te mondod...
2023. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom a kérdező érti-e, de az 50 Hz szűrést manapság egy filléres stabilizátor ic-vel mindenbe beépitik. Itt van egy konkrét megoldás 170 forintért:

[link]

2023. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"50 HZ szűrés nem biztos hogy van azokban."


Hz helyesen, nem HZ és valamit félreértesz szerintem. Valószínűleg van valami zúgási problémád és azt képzelted el, hogy amiatt van, amit elképzeltél.

De ezek ilyen laikus fejben előálló fantáziavilágok.

Ha ismernéd a kapcsolóüzemű tápegységek működését, nem találnál ki ilyeneket.

2023. ápr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5: azert írtam neki led tápot mert az mindegyik kapcsolóüzemű tápegység..

Egyszerűen ott indul egyenirányítás, majd puffer kondi és utána majd lesz belőle 20-200 khz (kilóhertz nem hertz) és tehát ott indul hogy már a transzformáláskor sehol sincs az 50 hz..

Nem kell hozzá aliexpress, nem kell semmi, bemegy a led boltba jónapot led tápot kérek 12v 5a , adnak egyet és pont azt tudja ami kell.

2023. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Sajnálom, de 5. és 7. nem érti ezt az egészet, félszavakból is kitűnik.

Legalább a kHz és kilohertz dolgokat írjuk le tisztességesen, utána jönne a működés megértése.

2023. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


Reagálnék pár hozzászólásra:


"ha te mondod..."


Aggodalmamat fejeztem ki, nem tényközlés akart volna lenni. :)


"Nem tudom a kérdező érti-e, de az 50 Hz szűrést manapság egy filléres stabilizátor ic-vel mindenbe beépitik. Itt van egy konkrét megoldás 170 forintért:"


Örvendetes, ha ez így van, én már jópárszor futottam bele ennek ellenkezőjébe és hallgathattam a szűrés hiányából eredő brummogást.

Egy, közelmúltbeli példa:

[link]

Nem olyan táp mint amit kérdeztem, csak azt kívánom jelezni, hogy belefutottam már ilyenekbe jópárszor. Tehát: zúg...


"Hz helyesen, nem HZ"


Köszönöm a pontosítást.


"és valamit félreértesz szerintem. Valószínűleg van valami zúgási problémád és azt képzelted el, hogy amiatt van, amit elképzeltél."


Volt jópárszor és - laikusként - ezeket igyekszem kétségbeesetten elkerülni, hogy a jövőben ne forduljon elő, ne futhassak bele véletlenül se ilyenekbe.

A fentebb, általam linkelt adapterbe egy nagykapacitású elektrolit kondenzátor beforrasztása sem oldotta meg az 50 Hz zúgási problémát.


"De ezek ilyen laikus fejben előálló fantáziavilágok."


Tehát szerinted unalmamban fantáziálok erről a zúgás-problémáról? Mondjuk laikusként nem értem (mert megfelelő ismereteim nincsenek), miért volt, hogy a fentebb linkelt adaptert 3V feszültségre kapcsolva, a rádiót rákötve zúgott, de ha egy iPhone töltőre kötöttem rá (5V - 3V feszültségátalakító lett bekötve a rádió DC-csatlakozó aljzat mögé), akkor nem. A feszültségátalakító zúgást nem szűrt.


"Ha ismernéd a kapcsolóüzemű tápegységek működését, nem találnál ki ilyeneket."


Elektronikai ismereteim nincsenek - nem is állítottam hogy vannak - de "adapterekkel és zúgással kapcsolatos" élettapasztalataim, na azok vannak.

Szerinted valami különös hobbiból találnék ki ilyeneket, vagy fantáziálnék "még meg nem történt" dolgokról?


A hozzászólásokat egyébként nagyon köszönöm.

2023. ápr. 28. 03:49
 10/20 A kérdező kommentje:

Még valami (Szervizmérnök úr válaszával kapcsolatosan):


"... valamit félreértesz szerintem. Valószínűleg van valami zúgási problémád és azt képzelted el, hogy amiatt van, amit elképzeltél."


Igazad van abban, hogy - ismeretek nélkül - nem kellett volna leírnom - ráadásul pontatlanul - hogy "HZ" és a hálózati zúgásra se kellett volna utalnom. Ez lehet hogy visszatetsző annak, akinek vannak ismeretei.

A helyes megfogalmazás valami olyasmi lett volna, hogy "nekem azt mondták: a hálózati 50 Hz zúgás miatt van, én meg nem értek hozzá" vagy hasonló.

Egyébként - bár a kérdés témája nem ez - de ha már előző válaszomban megemlítettem az általam linkelt adapterre kötött kisrádiót: miért lehetett az, hogy a rádió mélyhangú zúgását meg lehetett szűntetni, ha egy ujjamat az antennára tettem?

2023. ápr. 28. 04:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!