Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DC 12V hálózati adaptert hol...

DC 12V hálózati adaptert hol vegyek?

Figyelt kérdés

Garantáltan zavarszűrt (hálózati 50 Hz zúgás ki van küszöbölve) DC12V adaptert honnan tudnék venni?

Nem kell hogy állítható legyen a kimenő feszültség.

Hálózati adapterre gondolok: konnektorba dugva üzemeltethető és DC12V a kimenő feszültség, jó lenne ha minimum 3A teljesítményt le tudna adni, vagy 3A és 4A közt.



2023. ápr. 27. 17:25
1 2
 11/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Mihez kellene?
2023. ápr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 NTBS ***** válasza:
51%
Szaküzlet.
2023. ápr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Mihez kellene?"


Házilag autórádiót üzemeltetni.

2023. ápr. 28. 07:06
 14/20 Morzsi007 ***** válasza:
Mikor adapterre kötöd az autórádiót, akkor van más is csatlakoztatva hozzá, pl AuX-on, USB-n. ?
2023. ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Eddig még (autórádióval) sose próbáltam ilyet, csak sima, elemes rádióval. Az "el akarom kerülni a zúgást" típusú aggodalmaim az ilyen tapasztalatokból származtak.

Tehát az autórádiós próba a jövőbeli tervek közt szerepel és gondoltam: informálódok.

2023. ápr. 28. 07:21
 16/20 Morzsi007 ***** válasza:

Én ilyenek használok (pl hordozható hangfalban) autósrádió helyett, kisebb helyet foglal és tud mindent, ami kell. 2x25W. Kapot egy Li-ion akkupakkot és csodásan működik, de adapterrel vagy Alin vannak tápok, azzal is hibamentesen szól.

US $4.61 20% Off | 2*25W Class D Stereo Audio Digital Power Amplifier Decoder Bluetooth-Compatible DIY USB AUX Record FM Radio MP3 Player Module

[link]



US $2.65 6% Off | 12V 1A 12V2A 12V4A 12V6A 12V 8A AC-DC Low ripple Switching power supply module AC-DC Switch Overcurrent Short Circuit Protection

[link]

2023. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Morzsi007 ***** válasza:
Csak tervben, vagyis nem próbáltad még sima az autósrádiót meglévő adapterrel? Vagyis nem zúgott még semmi?
2023. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Csak tervben, vagyis nem próbáltad még sima az autósrádiót meglévő adapterrel? Vagyis nem zúgott még semmi?"


Számos sima kapcsolóüzemű adapterrel zúgtak általam kipróbált rádiók, walkman-ek.

Az ugyan igaz, hogy autórádiót (még) nem próbáltam és a régi, fentebb írt emlékeim ihlették a zúgással kapcsolatos aggodalmakat.

Gondoltam: ezért keresek megfelelő DC12V adaptert, amellyel nem járok hasonlóan...

2023. ápr. 28. 08:33
 19/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ilyen tápegységekben a 230 V egyenirányításra és pufferelésre kerül, utána a pufferen (DC 325 V) a kétutas egyenirányítás miatt némi 100 Hz hullámzás áll elő, terheléstől függően.

Ebből dolgozik a kapcsolóüzemű átalakító és a 100 Hz a kimeneten is megjelenne, hiába van ott is szűrőkapacitás, de az főleg kapcsolófrekvencián hatásos. Viszont van még egy negatív visszacsatoló kör, ami a feszültség stabilizálásához szükséges, ennek érdekében korrigálja a primer PWM-et.

De ez képes olyan gyorsan szabályozni, hogy még a 100 Hz hullámzást "kiveszi" gyakorlatilag, leköveti a PWM-ben. Így sima DC-t kapunk a kimeneten. Majdnem, ugyanis a kapcsolófrekvencia (40-60 kHz) tüskéi többé-kevésbé megjelenhetnek, szűréstől és terheléstől függően.


Ez a ripple, ld. 16. válasz, ahol a low ripple arra utal, hogy a kimeneten egy CLC-szűrő látható, ami hatékonyabban szűri a kapcsolófrekvenciát, mint egy szimpla kondenzátor.


Tehát ennek nincs köze 50 Hz vagy 100 Hz szűréshez, noha 1000 μF nagyságrendű kondenzátorok már azon is fognának valamit (kisebb terhelés esetén), de amiatt nem lenne szükséges, ahogy fent említettem. Ripple-szűrésre viszont nem árt a nagyobb kapacitás.

2023. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Tudsz linkelni olyan jó minőségű tápot, melynél a zavarszűrés valószínűleg teljes mértékben megvalósul?

2023. ápr. 28. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!