Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem töltök a kellő...

Miért nem töltök a kellő gyorsasággal? Az alap adapter van amit adtak. Esetleg cseréljem ki egy új routerre vagy vegyek egy hálózati adaptert/kártyát?

Figyelt kérdés
A T-mobilnál vagyunk és 1000mbit-es az internetünk (elméletileg a max letöltési sebességnek:125MB/s-nek kellene lennie), előtte 250mbit-es volt (31MB/s) és most az újjal nem tölt annyival mint a kisebbel ezelőtt. Előtte is maximum 13MB/s-mal töltött.
2018. dec. 20. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt hívják átverésnek... A mi címünkön is értékesítenek olyan internetcsomagot, ami valójában nem is érhető el, mert a kábelezés elavult (réz, max egy szál lehet) és technikailag lehetetlen így 10-15MBit/s-nál többet elérni rajta. Volt egy portfólió átrendezés, így a régi díjcsomagokat lecserélték és újak vannak helyette, viszont ezek sávszélesség tartománya más, mivel a minimum érték nagyobb, mint eddig volt. Persze a régebbi díjcsomagok is elérhetőek, de nem tudom, hogy azt értékesítik-e. Mindegy, a lényeg, hogy bár elméletben váltottak, valahogy a gyakorlatban nagyon sok helyen megfeledkeztek erről, így történhet meg az, hogy nagyobb sávszélességet értékesítenek neked, mint amennyire a környék hálózata képes... De persze kifizettetik ám veled az 1000MBit-es árát egy az egyben -.-

Ha tudod, hogy optika van a környékeden, akkor pedig érdemes felkeresni a szolgáltatót. Lehet olyan router-ed van, ami nem képes 1000MBit-re, vagy a hálózati adaptered nem képes rá, amire mondjuk kicsi az esély, mivel szinte minden integrált vezérlő képes rá. Esetleg ami még előfordulhat, hogy a tároló (ami mondjuk egy HDD) nem képes a gépre ilyen gyorsan fogadni az adatot, nem képes ilyen gyorsan kiírni, így az miatt a letöltési sebesség is lassabb. Ha van SSD-d, javaslom próbálj meg arra letölteni adatot, még a legrosszabb SSD is hoz legalább 200MB/s szekvenciális írási sebességet. Az újabb HDD-k nagyja szerintem játszva hozza a 100MB/s-ot minimum, az enyém (WD10EZEX) pl. 160MB körül olvas és ír is. Ha csak nem régebbi gépről van szó, ez sem feltétlen lehet a gond, de azért nem árt lepróbálni.

Ugyanúgy egy lassú processzor is lehet hátráltató tényező, de erre is kicsi az esély, mivel manapság már az irodai felhasználásra szánt processzorok is elégségesek ilyen gyors adatforgalom kiszolgálására.

2018. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást és segítséget. Most cserélték le optikaira a vezetékeket. Lehet, akkor az én részemről van a baj, mert egy viszonylag régi gépről internetezek.
2018. dec. 20. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor első körben megérné egy újabb cuccról netezned. Akár az is megfelelő, ha van egy újabb telefonod és a router-ed támogatja a 802.11ac szabványt is. Csatlakozol egy telefonnal, ami ha újabb (flagship, pl. S9/Note 9, P20/Mate20 stb), biztosan támogatja az ac szabványt és futtatsz egy Speedtest-et. Nem fog 1000MBit-et elérni, arra ideális körülmények között sem feltétlen képes, de olyan 200-400MBit/s szerintem lazán menni fog. Ha telefonon fogsz tudni ennyit mérni, akkor a kapcsolatoddal minden rendben és ez esetben egy újabb PC-t/laptopot kellene beszerezned.
2018. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A minimumot kell nézni, mit garantálnak, ami alá nem mehet a net.

1000MBit-esnél ha 50 MBit a garantált, akkor annyit kell tudnia, szóval a 13MB (ami kb 100 MBit) az adatforgalmad, teljesítették a rájuk eső részt a szerződésből.

Ott a gép kérdése is, de egy mai HDD 80-160 MB-ot simán ír másodpercenként, ez kb 650 MBit-es sebesség. Én első körben a router-t nézném meg, ha te vetted, illetve az is kérdés wi-fi-vel vagy kábellel csatlakozol a netre, ha wi-fi akkor milyen adatforgalomra képes (pl kábelen megy a gigabit, de wi-fin csak 150/300MBit/s a max).

2018. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A router , adapter az alap, azt ők adták . Én is egy cserében gondolkozok ami WAN 1000mbit és wifi esetében pedig 1200mbit-et tud. Ezt a két terméket néztem ,nem tudom hogy mi a különbség közöttük.TP-LINK ARCHER C5 vagy D-LINK DIR 842. ( [link] )
2018. dec. 20. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, nem véletlen a felháborítóan alacsony garantált sávszélesség-érték. Így tudják értékesíteni még az olyan csomagokat is, amik bizonyos településeken a technikai adottságokból adódóan nem elérhetőek. Aztán az már nyilván nem számít, ha te közel a minimumon tudod max csak használni a kapcsolatot, őket nem érdekli ez, hisz ahogy te is említetted #4, teljesítik a szerződés rájuk eső részét.
2018. dec. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!