Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy nyáklapon az SMD LED...

Ha egy nyáklapon az SMD LED diódákból néhány tönkrement és cserélni akarom őket, honnan tudom meg, hogy milyen fényerejű LED-eket kell rendelnem?

Figyelt kérdés
12V LED autó hátsó lámpa helyzetjelzője részben nem működik. A panelen vannak működő diódák is de persze egyiken sincs semmilyen jelölés. A tervem egy új panel készítése, az első verzió fényereje sajnos túl gyenge.
2023. máj. 17. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el keresni - külföldi - autós fórumokon, hátha valaki tudja. Vagy szerezd meg a dokumentációját.
2023. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy..

De annyit megtennék, hogy:

Megmérném (rámérnék) a megfelelő fényerőt adó dódiódákra, annak nyitó (működési) feszültségére.

Tudni kéne az átfolyó áramot is.

Ha lehetséges valahol átvágni a fóliát és áramot mérni (bármikor áthidalható).

Így már van a diódáról adatod.

Hogy azután egy ugyanilyen méretű, paraméterű diódának milyen fényereje lesz, az a ki tudja kategória.

Valami ilyesmit próbálnék.

2023. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha új panelt építesz, úgyis új LED-eket építesz be, egyformákat. De ha alu PCB, akkor nem csinálhatod üvegszálasból, a hűtés miatt.

A régi panel egyszerűen feltérképezhető, hány LED soros, hány párhuzamos. Az adott LED-tok mérete, nyitófeszültsége megállapítható, tehát ebből tudod, a tokon belül hány soros chip.

Utána a feltérképezett hálózatból azt is tudod, sorosan hány darab, azaz mennyi az össz. nyitófeszültség.

Ebből már tudod, milyen szinten terheled meg az áramgenerátort, ami táplálja a konfigurációt. Utána megállapítod a generált áram nagyságát.

Ezután minden információ adott az új LED-ek beszerzéséhez.

2023. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, új panelt építek, viszont a lámpában lévő 3 panel egyikét építem újra, ezért fontos, hogy olyan legyen, mint a mellette lévő másik kettő. Arra már rájöttem, hogy ugye autó lévén 12-14,4V feszültségről működik és hármasával vannak sorba kötve a diódák. Szét fogom szedni újra, hogy megmérjem az áramfelvételt, jobban beleásom magam a témába.

2023. máj. 18. 07:21
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ha egyszerű ellenállásos előtét (áganként) és van működő ág, akkor csak az ellenálláson kell feszültségesést mérni, illetve adott az ellenállás értéke is.
2023. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, az alany egy 2014-es amerikai Ford Mustang, ami át lett alakítva az európai szabványra, és ez a panel elvesztette a féklámpa funkcióját, ami azt jelenti, hogy csökkentett fényerővel működik, illetve azt is, hogy rengeteg olyan komponens van a nyomtatott áramkörön, amiről nem tudok semmit. Nem tanultam ezt ilyen mélységekben, autószerelő vagyok.
2023. máj. 19. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!