Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy éri meg néhány embernek...

Hogy éri meg néhány embernek - például hardveraprón - ilyen olcsón árulni mindent?

Figyelt kérdés

Főként Hardveraprón vettem észre, hogy akár új, akár alig használt, tökéletesen működő elektronikus eszközöket, legfőképp számítógépeket irreálisan alacsony áron árulnak a nagyobb áruházak és boltok piaci áraihoz képest.

Miért éri ez meg az eladóknak? Vagy honnan szerzik be olcsóbban, hogy megérje nekik?

Nem a magánberekről beszélek, akik a sajátjukat eladják valami okból fogva, hanem sok ember rendesen kereskedésként használja, pl 1000+ pozitív értékelése van és hasonlók.

Miért, hogyan éri ez meg nekik?



2023. jún. 4. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Példát hozni derogál?
2023. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Inkább a többi eladó adja drágán, mert nincsen realitás érzékük és várják a csodát. Reálisan nézve a termék felbontásával 40-50%-ot csökken annak értéke (ÁFA + 10-20% értékcsökkenés). Innen indul a licit. Lehet hirdetni drágábban, de a tapasztalati azt mutatja, hogy nem fog elmenni.
2023. jún. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Megkerülik a magyar áfát. Pl. német boltokban bevásárolnak jóval olcsóbban (plusz nem 27%-os áfával), és máris a piaci ár alá tudnak menni 5-25%-al.


Pár hónapja vettem egy zsír új VGA-t hardveraprón 385 ezerért. Ugyanez a kártya nálunk akkor 430-450 között ment. Német MediaMarkt-ban hétvégi akcióban meg 325 ezer volt.

Megvette a srác németben 325-ért, majd kitette ha-ra 385-ért és máris keresett rajta 60 ezret.

De még így is mindenki jól járt, mert én is spóroltam egy csomó pénzt azzal, hogy magánszemélytől vettem nem pedig boltban. (EU-s garancia van rá, szóval a kötelező 4 év garanciát Magyarországon is érvényesíthetem bármelyik szerződött szervízben)

Meg ugye azt se felejtsük el, hogy a magyar hardvereket áruló webshopok undorító módon kapzsik.


Ugyanez a használt alkatrészekből összerakott PC-k. Azoknak a komplett gépeknek a hardvereit is javarészt külföldről kukázzák össze.

Nyilván ezek az eladók már egy jól bejáratott körben mozognak éve óta. Ez ugyanúgy működik mint bármelyik kereskedés.

2023. jún. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy honnan szerzik be olcsóbban, hogy megérje nekik?"

Onnan veszik. ahol olcsóbb.

2023. jún. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Bújják az áruházak akcióit, lecsapnak az elárazott termékekre, felhasználnak minden lehetséges kupont, egyéb kedvezményt, stb. Lényeg, hogy bármit megvesznek, ami annyival olcsóbb, hogy ők még azt haszonnal tovább adva is jelentősen olcsóbban tudják adni, mint az aktuálisan elérhető legalacsonyabb ár.
2023. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bárhonnan, sokszor prómóciókat csinálna a gyártók. Most is vannak a DELL disztribútoroknál jelentős kedvezmények monitorokra.. megveszik most és eladják miután vége a promóciónak. Több 10.000 Ft-t lehet így nyerni.
2023. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy a hardveraprós új hardverek már csak átlagosan 3 (azaz három) százalékkal olcsóbbak, mint a bolti ár. Előfordult, hogy ismert webshopban olcsóbban megtaláltam ugyanazt.

Ha mégis nagyon olcsó, akkor lehet, hogy külföldön vette alacsonyabb áfával, akcióval, vagy nyerte, egy másik termékhez ajándékként kapta, vagy egy tech youtuber aki megkapta a bemutatáshoz, fizetségként maradt nála és eladja mert nem használná, vagy olyan is van, aki egy harver nagykerben dolgozik és a nagy tételben olcsóbban rendelt termékekből ki tud vásárolni pár darabot amit meghirdet az aprón, vagy egy akcióvadászatból élő ember, ami amúgy elég időigényes még szoftveres segítség mellett is és gyorsan le kell csapni mert az akciós termékek hamar elfogynak.

2023. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

3-as:

Milyen márkájú VGA az, hogy a külföldi számla ellenére Magyarországon is le tudod garanciáztatni? Meg hogy kötelező 4 év garancia van rá?

febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Nem a 3-as vagyok, de én is garanciáztattam már máshol vett alkatrészt és kijelzőt is. A gyártóval szerződött belföldi márkaszervizzel. Ha korrekt, akkor nem hajt el, hanem segít. Az a feltétele, hogy legyen róla számla a webshoptól, vagy bolttól, ami lehet német, amerikai, kanadai és rajta legyen a gyári szám, mert ezt tőlem mindig kérték. Másik lehetőség, ha a gyártónak jelzed a garanciáztatási szándékodat, de akkor is legyen számla, viszont ez már költségesebb is tud lenni. Régen volt, amit így oldottam meg valaki másnak (inno3d, evga).
febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9:

Itt kifejezetten VGA-ról volt szó. Pl. ha az a VGA mondjuk ASUS márkájú volt, akkor garantáltan nem fogod a magyarországi szervizben legaranciáztatni a külföldi garanciás VGA-t, mert nem a magyarországi hivatalos forgalmazótól szerezted azt be. Ez nem korrektség kérdése, nem dönthet a szerviz úgy, ahogy neki tetszik. Ha meg esetleg a gyártóhoz fordulsz, az is elhajt, mivel te, mint végfelhasználó nem velük állsz kapcsolatban, hanem a kereskedővel, akitől vetted. (EVGA az kivétel volt, tőlük vásárolhatott magánszemély is, így garanciáztatással is fordulhattál hozzájuk.)

Amiatt hoztam ezt csak szóba, mert többen is szoktak hirdetni hardveraprón pl. német garanciás ASUS VGA-kat, és azt hazudják mellé, hogy itt, Magyarországon is garanciáztathatod, meg a gyártónál is. Hazugság mindkét állítás, sem a gyártónál, sem pedig itt Magyarországon nem tudod legaranciáztatni ezeket a VGA-kat.

A csúcs pedig amikor valaki német nagyker garanciás ASUS VGA-t árult, de úgy, hogy nem állított ki róla számlát, hanem csak azt a nagyker számlát adta hozzá, amit ő kapott. Na azokat a kártyákat sem itthon nem fogod legaranciáztatni, sem a gyártónál nem fogod, sem a német nagykerben nem fogod, mert egyik sem fog szóba állni veled.

febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!