Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2db elásott gépfegyvert...

2db elásott gépfegyvert akarok fémdetektorral megtalálni a telkemen, milyen modellt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy az erdő, amit 4 éve vásároltam, egy bűnözőé volt előttem. Elrejtés céljából több fegyvert is elásott ládákban, amiből 2db gépfegyvert sosem talált meg a rendőrség. Ez kb. 35 éve volt, úgy döntöttem meg kéne találnom. Kb 5 hektáros a terület, de van néhány terület, amire le tudom szűkíteni a keresést. szerintem legalább fél méter mélyen vannak a tárgyak, lelát ilyen mélyre egy fémdetektor?
2023. okt. 22. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Jelentsd be a rendőrségen. Saját földön is engedély kell hozzá.
2023. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

“a fémkereső műszert, magáncélra használni Magyarországon csak engedély beszerzése után lehet engedély nélkül a felhasználó törvénybe ütközhet munkához, a használatot 5 nappal a megkezdés előtt kell bejelenteni /pl. egy csőtörést illik 5 nappal előbb bejelenteni, ha ott fogjuk a vízműves szakember a fémkeresőt használni/”


Minden, ami a föld alatt van, az államé!

2023. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha beszerezted az engedélyeket:

[link]

2023. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Én is beállok az okoskodók sorába: ha megtalálod, nagyobb bajban leszel, mint előtte. Mit akarsz vele kezdeni?
2023. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
77%
Nos ha maffiózó vagy és fegyver kell 112 a segélykérő központ száma utána átkapcsolnak a mentőkhöz.
2023. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nem Magyarországról van szó, úgyhogy a magyar jogszabályokra magasról tojok. Engem a műszaki része érdekel egyedül.
2023. okt. 22. 20:22
 8/17 anonim ***** válasza:
2023. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az ország, ahol élek, nem egy diktatórikus ország. Nem vagyok jogász, de a magánterületen nálunk bármit talál az ember, az az ő tulajdona, mivel megvette a területet. Az állam még bányászati jogot sem tarthat fenn, mivel ráadásul ez fokozottan védett természetvédelmi terület
2023. okt. 22. 20:27
 10/17 Szirty ***** válasza:

"/pl. egy csőtörést illik 5 nappal előbb bejelenteni"


Ez szép, de az szokott lenni az akadálya hogy nem lehet tudni előre mikor történik (hacsak nincs mögötte szándékosság)... :)

2023. okt. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!