Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ennek a 18650-es akkunak a...

Ennek a 18650-es akkunak a "fülei" forraszthatók, igaz? Vagy csak sarut lehet rá tenni?

Figyelt kérdés

háztartási gépben cserélni kellene a cellákat, de ugye forrasztani ezeket nem lehet.

aki lért hozzá, megmondaná, hogy ezek a fülek biztos forraszthatók?

köszönöm


[link]



febr. 16. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Forrasztható.
febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kösz !
febr. 16. 11:27
 3/16 A kérdező kommentje:

hadd kérdezzem még, létezik egyébként valami házi módszer, amivel a vezetéket rá tudom "szorítani"?

mert ugye azt mondják, forrasztani nem szabad, viszont sima, fülek nélküli és jó minőségű Li-cellám meg van most is.

meg lehet ezt valahogy oldani? attól tartok, ha csak simán szigszalaggal rászorítom, az nem lesz tökéletes érintkezés.

febr. 16. 11:32
 4/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lehet egyébként óvatosan forrasztani, előtte felcsiszolni, gyantázni, olyan "erősebb" pákával, ami képes gyorsan odakapatni.

De ez rutin kérdése is.

Vagy épp láttam ma is (de nem újdonság), van ilyen alacsonyabb olvadáspontú anyag is (bizmut ötvözet):

[link]

febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Megjegyzem, a fent említett forrasztás (normál ónnal) elvben nem számít szakszerűnek, tehát nem ajánlható, de aki rutinos, meg tudja csinálni.
febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én nem venném meg ezt az akkumulátort. 3000mAh 20A-es terhelhetőséggel nem hiszem hogy valós. A 20A-el terheled akkor ebből sosem fogod kiszedni a 3000mAh-t. Bát a Liitokala elvileg jó márka, úgyhogy még lehet igaz is az állításuk.

Érdemesebb itthonról, normális boltból rendelni, mert biztosan azt kapsz ami rá van írva és még a visszaküldés is biztosan működik!

[link]

[link]


Ezeket az akksikat is lehet forrasztani, sokan forrasztgatják. Kell hozzá rutin, gyorsan kell csinálni, nem szabad túlmelegíteni a cellát.

Lásd: https://www.youtube.com/watch?v=8nMaVRuENS0


Azokat a forrfüleket ami a képen is van ponthegesztéssel teszik rá. Lehet kapni és csinálni is direkt erre a célra ponthegesztőt.

Például:

https://www.youtube.com/watch?v=e-AubsSTAo8

[link]

forrfülnek való szalagot is lehet venni: [link] 5mm_ponthegeszto_forraszthato_forrful_nickel_nikkel_szalag_8513


Illetve lehet kapni akkubölcsőt is többféle méretben.

[link]

[link]

febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Előzőt megerősítve, csak megbízható helyről vegyél.. rengeteg a hamisítvány, töredékét sem tudják a ráírt kapacitásnak, és homokkal vannak kitöltve, hogy a súly meglegyen. Bár a kérdés nem ez volt, de jobb tudni.
febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

és Szervizmérnök Úr!

én hobby szinten sokat forrasztok csak nem ilyet, na de legrosszabb esetben mi tud történni a forrasztásnál? kigyullad vagy felrobban?

mert az a hegesztős dolog nem fog működni.


a másik:

létezik, hogy a Liitokala-t is hamisítják? először én se bíztam benne, de egyszer már rendeltem Liitokalát és meglepődtem, mert a névleges értéknél is többet tudott (automata mérő szerint).


6,

oké de nem is kell annyi, ez csak egy kis teljesítményű porszívó.

az akkubölcső meg jó lenne igen, csak annyira kicsi a hely, hogy sztem még 1 mm-rel több se fér oda se oldalt se alul-felül, szóval az nem oké ahogy látom.

febr. 16. 13:55
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán forrasztható, azért van rajta a fül. A fület ponthegesztéssel rögzítik a cellára, ugyan úgy, mint a kocsik akkupakkjaiban az egyedi cellákat, mert a ponthegesztés csak egy pillanatnyi kicsi hőhatással jár, míg a forrasztásnál a teljes felületet a forraszanyag hőmérséklete fölé kell melegíteni. Különben az a kis fül nikkel szalag, és fogni fogja a forrasztóón. A cellára még véletlenül se forrassz közvetlenül, és nem csak azért mert károsíthatod az aksit, hanem ha nem sikerül tökéletesen a kötés, és ellenállás lesz, vagy csak rosszul fog érintkezni, felgyújtod az egész cellát, és a LiIon aksi nagyon tud égni. Szóval bátran forraszd a fület, azért olyan hosszú, hogy elvezesse a hőt, de ha nem vagy biztos magadban, nedves ronggyal finoman betekerheted a cella tetejét, akkor tutira nem megy át a hő.
febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

#6-nak..

"A 20A-el terheled akkor ebből sosem fogod kiszedni a 3000mAh-t. Bár a Liitokala elvileg jó márka, úgyhogy még lehet igaz is az állításuk."


Nagy tévedésben vagy, egyetlen gyártónál sem tartozik össze a megengedett max. kisütő áram és a kapacitás.

Azt általában 0,1C re értik


Ez itt a Liitokala egy adatlapja ( a többié se különbözik alapjában.


Specifications

Nominal voltage: 3.7V

Charging voltage: 4.2V & type-c 5V

Protection voltage: 2.7V/4.2V

Capacity: 3500mAh 0.1C

Standard discharge current: 1.7A

Maximum discharge current: 6.8A

Dimension (length, width, height): 18.5 * 71.5mm

Weight: 50g

febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!