Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ennek a 18650-es akkunak a...

Ennek a 18650-es akkunak a "fülei" forraszthatók, igaz? Vagy csak sarut lehet rá tenni?

Figyelt kérdés

háztartási gépben cserélni kellene a cellákat, de ugye forrasztani ezeket nem lehet.

aki lért hozzá, megmondaná, hogy ezek a fülek biztos forraszthatók?

köszönöm


[link]



febr. 16. 10:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Elolvastad mit másoltál be?

"Standard discharge current: 1.7A

Maximum discharge current: 6.8A"

A 6.8A tudomásom szerint kevesebb mint a 20A.

febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

És a kapacitáshoz hab a tortán, hogy minden gyártói adatlapon a kapacitáshoz tartozó 2 feszültségérték 4,2 (láttam már 4,3-at is, ettől is nagyobbnak tűnik a kapacitás), az alsó meg 2,6 (itt 2,7).

A megadott gyártói kapacitás bármelyiké is kb. így van megadva.

De nem igazán tudsz alkalmazást mutatni ahol a készülék felügyeli a töltést és kisütést, ahol 4,2 fölé és 3,2 alá engedi az is inkább 3.6V

Ritka kivétel ha a gyártó mást ad meg, kivéve ha kínai honlapot olvasol.

febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Igen, elolvastam.

Én csak azt próbáltam érzékeltetni, hogyan néz ki egy gyártói részletes adatmegadás, és ebből arra utalnék, hogy a kérdésben megadott 20A kisütőáram nem tartozik az akku megadott kapacitásához.

A kapacitáshoz általában C/0,1 tartozik.

Ez egy példa volt, azért ez, mert a kérdésben szereplő akkunak nem találtam meg a gyári adatlapját, azért nem 20A-t látsz abban, amit linkeltem.

febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Értem 13. Akkor talán a legjobb lenne ha nem szólnál bele olyanba amihez nem értesz.
febr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 14

Nem igazán tudom mire gondolsz, amit én írtam és hozzá nem értésemet bizonyítja.

Ha rávilágítasz, igyekszem majd korrigálni ismereteimet.

Megköszönném.

febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért van rajta forrfül, hogy arra lehessen forrasztani kábelt, csak ezen a képen a ráhegesztett lemez végére ráhúztak egy zsugorfóliát, hogy ne okozzon galibát, ne sértse meg az akku borítását. Forrasztóvízzel, forrasztózsírral, forrasztópasztával nagyon hamar és könnyen lehet forrasztani.
febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!