Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelős LED reflektort...

Bácskai Róbert kérdése:

Mozgásérzékelős LED reflektort hogyan lehet normál üzemmódra (konnektorba ki-be, vagy kapcsolóval) átalakítani?

Figyelt kérdés

febr. 17. 17:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Miért kérdésekre: maga a lámpa hibátlan és strapabíró.
febr. 17. 17:56
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Úgy, hogy eladod és veszel olyat, amilyenre szükséged van.

Elektromos készüléket nem buzerálunk, főleg ha nem értünk hozzá.

Az öngyilkosságnak vannak kulturáltabb módjai is.

febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 lali51 ***** válasza:
81%
Az áramkörbe beiktatsz egy kapcspolót.
febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
61%

Laikus szinten egyik lehetőség a benne lévő relé vagy triac átkötése, ezáltal a mozgásérzékelő kiiktatása.

Utána a betápját pedig igény szerint kapcsolod.

febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...noha lehetséges másfajta konstrukció is, de nyilván feltérképezed az áramkört és annak megfelelően iktatod ki a mozgásérzékelőt.
febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Olyan is van ami megy érzékelőről meg kapcsolóról is.

Ha nem kell az érzékelés, akkor át kell hidalni az érzékelőt.

febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Villanyszerelő vagyok, még magamnak se alakítok át ilyet.

Egyébként meg évek óta nem rakok mozgásérzékelős reflektort. 1-2 nagy neves márka kivételével hulladék az összes. Külön érzékelő, külön lámpa.

febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Különösebb módon hozzá sem kell nyúlnod, csak a mozgásérzékelőből jövő 3 vezeték közül 2-t össze kell kötnöd. Hogy melyik 2-t, azt nem tudjuk, de nyilván egyértelmű a vezetékszínek alapján.
febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tisztáznám:


1. Ez egy Ledvance cucc, tehát nem gagyi.

2. A mozgásérzékelője kezdett megbízhatatlanul működni sok év után, de maga a lámpa hibátlan. Bár nem vagyok villanyos szaki, azért a 3 külön színű kábelt magam is be tudtam kötni egy új érzékelőhöz, ehhez sajna kissé barbár módon ki kellett szabadítanom őket a régi PIRből. Így jól müxik, de nincs rá szükségem, mert

3. vettem egy újat, Philipset.

4. nem magam akarom átalakítani véglegesen.


Vki írta az áthidalást, vmi ilyesmire gondoltam én is...

febr. 17. 22:15
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Az áthidalást úgy értettem, hogy a kábeleket közvetlenül a lámpába kötöd. Nem a relét támasztod be, nem az érzékelőt hekkeled meg, mert az csak plusz hibaforrás. Az érzékelőt teljes mértékben kikerülve, csak a lámpát kötöd rá a hálózatra.
febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!