Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mozgásérzékelős LED reflektort...

Bácskai Róbert kérdése:

Mozgásérzékelős LED reflektort hogyan lehet normál üzemmódra (konnektorba ki-be, vagy kapcsolóval) átalakítani?

Figyelt kérdés

febr. 17. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10 Az ilyen lámpák általában saját áramkörrel rendelkeznek, és jellemzően összetettebbek egy hagyományoms izzónál, így nem igazán értem, hogy mire gondolsz.
febr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szirty ***** válasza:

Én se értem mire gondolsz.

Ha a mozgásérzékelő külön egységet képez külön bekötéssel, akkor egyszerűen az érzékelőt nem kötöd be, a lámpának adsz feszültséget közvetlenül, ahogy ezt javasolták már.


Ha egybe van építve a LED előtét az érzékelő elektronikával akkor átkötéssel lehet operálni.

De a helyzet az hogy ez nem úgy működik mint a hatos anya, hogy amiben olyan van azt balra tekerve lazítod.

Nem úgy működik, hogy a világ összes PIR szenzorát a benne léző R8 ellenállás átkötésével tudod kiiktatni.

A művelethez ismerni kell a kapcsolását.


Ha a PIR szenzor relével kapcsolja a lámpát akkor annak érintkezőjét átkötve működhet a dolog, de korántsem biztos hogy így van felépítve az áramkör.

febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valójában az ilyenekben egy mikroprocesszor van. Ha az összes feltétel teljesül, akkor 1-et ad az egyik kimenetére időzítve, jellemzően a lámpán található potenciométer állásából visszaszámolva. Ha mondjuk a mozgásérzékelővel kapcsolatos bemenetre folyamatosan 1-et adsz, akkor még megvan rá az esély, hogy az egyik kicsi kínai nem foglalkozott ilyesmivel a program fejlesztése során, és úgy marad a kimenet is, azaz világít a lámpád. Azt felejtsd el, hogy új szoftvert írsz rá, nagyon messze vagy te még attól. A led pedig nem attól működik, hogy random áramot adsz neki random feszültségen, talán nem ártana szert tenned ilyen jellegű ismeretekre is.
febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Én már alig várom a híradóban a bulvárhírek között, hogy áramütéstől meghalt egy tízéves kislány, mert az édesapja sajnált négyezer forintot egy lámpára, inkább megpróbált megbuherálni egyet...
febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Oké, látom, hogy ez bonyolultabb történet. Elengedem.


Köszi a válaszokat és a rám szakított időt!

febr. 18. 16:41
 16/16 anonim ***** válasza:
#14 Az sem százas, aki a gyerekével cseréltet izzót. Máskülönben nehezemre esik elképzelni, hogy hogyan kerülhetne vele kapcsolatba saját szándékából.:D
febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!