Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 15 V DC-ről működő ledlámpát...

15 V DC-ről működő ledlámpát lehetséges üzemeltetni 12-14V-ról vagy valószínűleg nem fog bekapcsolni?

Figyelt kérdés

pont egy ilyen ritka led reflektort fogtam ki, aminek a bemeneti tápja 15V-os. azt hittem, ez is DC 12V, és így nem gond az akkus táplálás a szabadban, de sajnos most láttam meg ezt a 15 V-ot.

figyelmetlen voltam, mert valamiért természetesnek vettem a 12 V-ot.


Vajon pl az autóakku 13-14 V-ja nem lesz elegendő neki? vagy hogy működnek ezek? 15,0 V -ra vannak tervezve és alatta meg se nyekken vagy esetleg csak enyhébben fog világítani?

az a baj, fontos lenne, mert a legtöbbet éppen szabadban kell, ahol csak akkunk van.


mi a véleményetek?

(már megrendeltem sajnos, de még nincs itt, így kipróbálni nem tudom, csak jó lenne tudni, mert nem is olcsó, aztán mérges vagyok most, amiért későn vettem észre)



márc. 5. 17:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha online rendelted, akkor élhetsz a 14 napos elállás jogával. Nem kell indokolnod semmit, viszont a szállítási költség bukó, és jobb ha ki se bontod a dobozt.
márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

sajnos Aliexpresses szóval mindneképp bukó. ha csak csoda nem történik és mégis működik ...


azon gondolkodom közben, hogy 15 V DC-t előállítani viszont nagyon nehéz feladat. 2 db akkut sorba kötök, aztán abból step down converterrel leviszem 15 V-ra a feszt, na de ez elég macerásnak tűnik. a step up meg eddig mindig bezavart, valahogy azok nem jöttek össze.

márc. 5. 18:12
 3/23 A kérdező kommentje:
na meg oké csak arra vagyok kíváncsi h aki ért hozzá, meg tudja mondani h van olyan led esetleg amelynek a nyitófeszültsége pont 15V? vagy inkűább arról van szó, hogy a fene se tudja hogy kötözgették sorba és párhuzamosan a sok ledet szerintem, mire kijött ez a 15V ...
márc. 5. 18:14
 4/23 anonim ***** válasza:
Működni fog
márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A LED-ek nyitófeszültsége általában pár - 1,5-5 - volt szóval ott több LED van összekötve.


Egyébként jószerivel - ha hordozhatóra akarod megcsinálni - akkor két 12 V-os (vagy egy 24 V-os) akkumulátort használsz és egy step down konverterrel leredukálód a feszültséget 15 V-ra.

márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Szirty ***** válasza:
40%

"van olyan led esetleg amelynek a nyitófeszültsége pont 15V?"


Ne így gondolkozz.

Egy "kulcsra kész" LED lámpában nem csak LED van, lesz abban valami elektronika is.

Szerintem is működni fog 12V-ról.

márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek, akkor reménykedjünk
márc. 5. 20:14
 8/23 KmsRys ***** válasza:

Szerintem működnie kellene. Én is használtam már 14 voltos eszközt (monitor) 11 voltról, de 19 voltos eszközt (all in one PC) is 12 voltról, mindkettő működött.


A lámpádnak is működnie kellene, esetleg kicsit halványabban fog világítani, de lehet, hogy nem is lesz annyira észrevehető, esetleg ha merül az akku.

márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Működni fog, teljesítményben kisebb lesz, de létezik 15V-os stabilizátor is, szóval simán megoldható. Hány W-os?
márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

elviekben 45W, de hát gondolom, erre nem lehet adni annyira.


adom a linket, hátha hozzáértőnek ez így mond valamit:


[link]

márc. 5. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!