Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 15 V DC-ről működő ledlámpát...

15 V DC-ről működő ledlámpát lehetséges üzemeltetni 12-14V-ról vagy valószínűleg nem fog bekapcsolni?

Figyelt kérdés

pont egy ilyen ritka led reflektort fogtam ki, aminek a bemeneti tápja 15V-os. azt hittem, ez is DC 12V, és így nem gond az akkus táplálás a szabadban, de sajnos most láttam meg ezt a 15 V-ot.

figyelmetlen voltam, mert valamiért természetesnek vettem a 12 V-ot.


Vajon pl az autóakku 13-14 V-ja nem lesz elegendő neki? vagy hogy működnek ezek? 15,0 V -ra vannak tervezve és alatta meg se nyekken vagy esetleg csak enyhébben fog világítani?

az a baj, fontos lenne, mert a legtöbbet éppen szabadban kell, ahol csak akkunk van.


mi a véleményetek?

(már megrendeltem sajnos, de még nincs itt, így kipróbálni nem tudom, csak jó lenne tudni, mert nem is olcsó, aztán mérges vagyok most, amiért későn vettem észre)



márc. 5. 17:59
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
ápr. 1. 22:25
 22/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az az 1 Volt nem hiszem, hogy ennyit számítana, a teljesítmény az ami kevesebb lehet, de most nem tudsz vele mit csinálni. Én kimérném a hozzáadott tápot is, lehet az sem 15 Volt hanem pl. 18. Kínaiak nagyon hanyagok, nekem vannak onnan USB led lámpák, 5 LED van benne, semmi előtét ellenállás, semmi, melegszik az is, egy idő után majdnem forró, az alkatrészek meg a nyák tönkremegy így hamar benne, vékony is mint egy papírlap az egész áramkör, használhatatlan.
ápr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

köszi ismét. hát ezzel nem lehet mit kezdeni. azt képzeld el, rámértem, és terheletlenül 15,48 V. a kínai nagyon belőtte, hogy véletlenül se tudjam egy bármilyen 12V-os táppal üzemeltetni. na de az akku 14 V-ja se elég neki, ahogy írtam is már.


akkor az a következő kérdésem, hogy van inverterem (12 > 230), csak éppen nem tiszta szinuszos. na most ezek a tápok mennyire bírják a szögletes jelet? csak mert emlékszem, korábban már kinyírtam valami elektronikát ezzel az inverterrel.

mégis mitől függ, hogy valami bírja vagy sem?


ezzel kell kezdenem valamit, mert véletlenül ráadásul dupla darabszám jött, szóval ha tetszik ha nem, ezt kell megoldanom.

ápr. 7. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!