Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy egy szem xlr...

Ahhoz, hogy egy szem xlr mikit kihangosítsak muszáj vennem egy aktív hangfalat vagy átalakítóval is működne egy olcsóbb hangszórón?

Figyelt kérdés

márc. 16. 19:43
 1/7 A kérdező kommentje:
köszi hogy kiszúrtad, de nem erre voltam kíváncsi.
márc. 16. 19:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mikrofont?

Milyen eszközzel - hangszóróval, számítógéppel, fejhallgatóval - akarod használni.


Nagy általánosságban: kell egy mikrofonerősítő, ami a mikrofon gyenge jelét vonalszintűvé alakítja. Ha kondenzátor-mikrofonról van szó, szükséged lesz fantomtápra, ami a mikrofon számára egyenfeszültségű tápot ad. Majd ezt a vonalszintű jelet fel kell erősíteni olyan szintre, hogy az meghajtsa a hangszórót/fejhallgatót.

márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gerjedésgátló se ártana.
márc. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"köszi hogy kiszúrtad, de nem erre voltam kíváncsi."


Ez így teljesen korrekt, hogy nem kérsz udvariasan elnézést, csak a szokásos arrogancia.

Ez azért jó, mert volt rá példa, hogy előbb válaszoltam valakinek és megbántam, mert kiderült róla ez a hozzáállás. Az átadott tudást pedig már nem tudtam visszavenni.

Tegnap pedig már majdnem válaszoltam, most akkor bosszankodhatnék.

Köszi, hogy ezt megelőzted.

márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Inkább újra írtam az egész kérdést és jobban megfogalmaztam mert most hogy olvasom a kérdést eléggé rosszul és pontatlanul fogalmaztam úgyhogy itt az új kérdésem linkje:

www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-kerdesek__12606722-ehhez-mimik-kellenekegy-kondenzatoros-xlr-mikrofon-kihangositasa-aktiv-han


(remélem ezzel nem szegek szabályt mivel nem csak ctrl c ctrl v-ztem a kérdést)

márc. 17. 16:58
 6/7 feri 45 ***** válasza:
100%
Kedves Kollégák és Kérdező!Tökéletesen egyet értek a hozzá szólókkal, de szabad legyen kiegészitenem a véleményüket.Nem tisztázodik, hogy valamilyen beszéd vagy ének felvételhez kell magnóra vagy/és számítógépre, esetleg valahol tömeg tájákoztatásra használnád. Én az elmúlt fél évszázad alatt stúdióban hangfelvételeket és nagytermi, szabadtéri rendezvényeket hangosítottam. A tapasztalatom szerint a rendezvények bel- és kültéri hangosításaihoz nem felelnek meg a stúdió célu mikrofonok.Erősen gerjednek. Ezek kitűnőek hangfelvételekhez! A rendezvényeknél tudni kell a terem, tér magyságát, tömeg létszámát, tömeg zajszintjét és a helység akusztikai tulajdonságait. Ez fogja a hangszórók darab számát és erősítő teljesítményét meghatározni. Ezen kivül még sok apró tényező is befolyásolja a hangosítás sikerét. Nem dicsekszem, de erről 360 oldalas szak könyvet írtam, mely könyvtári kölcsönzéssel elérhető. Aktiv hangfallal könyebb hangosítani, ha a rendezvény egy esetleg kettő hangfallal megoldható. Nagy kiterjedésű épület és tér komplexumok hangosítása csak diszkrét hangszórókkal és erősítővel oldható meg.Üdv:H.F.
márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát.
márc. 18. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!