Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ún. piezo elektromos...

Az ún. piezo elektromos öngyújtó mennyire bírja sokáig?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy ilyet, Lubinski Modena. Elvileg kvarchoz ütődés/súrlódás kelti a szikrát.


[link]



márc. 17. 11:20
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyakorlatilag piezokerámia, noha a kvarcnak is vannak elektromechanikus tulajdonságai, de a szóban forgó célra olcsóbb és jobb a kerámia.

A gyújtó elég sokáig bírja, amiatt nem kell aggódni.

Random hiba persze előfordulhat bármivel.

márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy átlagban túléli a használóját.
márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mérnök úr, anonim: köszönöm mindkettőjüknek. Még találtam retro boltban egy Ronson Valaflame-t, ami tűzköves és kiálló szelepű és elgondolkodtam, melyik lehet a tartósabb. A gáztöltés még nem sikerült, kijött sajnos a szeleptű, de megvan. A Bosnyák téri öngyújtó javítót majd talán megkérdeze.

Nem dohányzom egyébként, csak jobb nekem, ha kevésbé van az ujjamhoz közelebb a láng ill. a felforrósodó rész, ami sajnos a műanyag öngyújtóknál így van. Meg kevésbé kedvelem az eldobálós dolgokat....

márc. 17. 13:12
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gáztűzhelyhez is kapható gázzal tölthető gyújtó, aminek távolabb van az égője, vagy némelyik kihúzható is.

[link]

[link]

[link]

Noha én a gáztűzhelyt megcsináltam elektronikus gyújtásra, de például egy ilyen eszközt lehet használni zsugorcsőhöz, vagy amire éppen kell.

márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, bár inkább kicsire gondoltam, persze ez is jó.

Mennyivel tartósabb a tűzköves, pl egy Ronson Varaflame? Korábban találtam olcsón retro boltban, szelepcsere kell neki, 5000-ért vállalják.

márc. 18. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!