Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez mi/mik kell(enek)? Egy...

Ehhez mi/mik kell(enek)? Egy kondenzátoros XLR mikrofon kihangosítása aktív hangfal nélkül egy sima hangszóróval.

Figyelt kérdés

Hangszórót sem vettem még mert majd olyat veszek aminek lesz x típusú ki/be menete hogy működjön ez a terv mert ami most van nekem az egyik sem alkalmas erre meg nem is lehetne erre használni mert az egyik egy gagyi bluetooth-os ami szóba se jöhet a másik meg pc hangszóró ami nemigen kültérre lett kitalálva.

De a lényeg az az hogy nem akarok drága több 10/100 ezer forintos aktív hangfalat venni hogy egyetlen egy mikrofont kihangosítsak.



márc. 17. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Előzmény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

no legalább már megtudtuk, hogy kondenzátormikrofon - szóval fantomtápos mikrofon-előerősítővel ellátott eszköz kell.


"az egyik egy gagyi bluetooth-os ami szóba se jöhet a másik meg pc hangszóró ami nemigen kültérre lett kitalálva"

Tehát kültérre kell - de mekkora területre? Milyen célra? Más bemeneti forrásaid is lesznek?


"Hangszórót sem vettem még

...

aktív hangfal nélkül egy sima hangszóróval"

Akkor:

- kell egy (vagy ha zenéről van szó, akkor kettő a sztereó hanghatás miatt) hangdoboz (nem szimpla hangszóró)

- ehhez kell egy végerősítő

- a végerősítőnek tartalmaznia kell egy mikrofonerősítőt, vagy azt is külön kell beszerezni (ha más források is lesznek, esetleg több mikrofon, akkor egy keverő kell)

márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egy kondenzátoros XLR mikrofon kihangosítása aktív hangfal nélkül egy sima hangszóróval."

Ehhez leginkább csodára lenne szükséged.

márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tehát: hangfal = hangszóró dobozban (technikailag persze mást jelent, de így honosodott meg). Passzív hangfalra gondolsz, amikor sima hangszórót írsz?
márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es: Kültérre, nem nagy terület (egy átlagos udvar méret ha lehet így mondani).

Cél: Szintetizátor mellé kéne egy mikrofon.

És nem lesz más bemenet mivel a szintimet nem lehet kihangosítani külső hangfallal.

márc. 18. 06:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Színpadra dinamikus mikrofon sokkal egyszerűbb. A szinti fejhallgató kimenete teljesen jó lehet line szintű jelet csiholni, be kell tartani a szabályait. Aprócska kétsávos keverő és egy belépő szintű aktív pár jó kezdet lehet. Onnantól szubra gyűjtesz.
márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó csak az a lényeg hogy ne kelljen több mint 40-50 ezer Ft-ot egy hangfalra költeni ahhoz hogy egy mikrofont kihangosítsak mert biztos hogy ezt meg lehet oldani aktív hangfal nélkül is.
márc. 18. 07:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Passzív hangfalhoz külön erősítő kell, aktívba ez be van építve, annyi a különbség.
márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezt tudom csak itt az a kérdés hogy egy xlr csatlakozós mikit lehet-e aktiv és passzív hangfalon kívül valami kicsit olcsóbb hangszórón/hangfalon is kihangosítani.
márc. 18. 09:58
 9/13 anonim ***** válasza:

" valami kicsit olcsóbb hangszórón/hangfalon is kihangosítani."

Mivel szintetizátort is akarsz használni, ezért neked vagy egy mikrofonbemenettel is rendelkező keverőpult kellene a passzív hangdoboz+végerősítő / aktív hangdoboz mellé; vagy a passzív hangdobozaid mellé egy mikrofonbemenettel is rendelkező (keverő)erősítő; vagy egy mikrofonbemenettel is rendelkező aktív hangdoboz.


Viszont! Mivel kondenzátor mikrofonról értekeztél, arra ügyelned kell, hogy azok érzékenyek, a hangszóró hangját is képesek venni, így - a visszacsatolás révén - gerjedésre hajlamosak. Ez a mikrofon megfelelő elhelyezésével (pláne hogyha irányított a karakterisztikája), a bemeneti mikrofon-jelszint és a kimenő hangerő finomhangolásával némileg csökkenthető, de a legjobb lenne kültérre egy dinamikus mikrofon, ami bár érzéketlenebb, de gerjedésre kevésbé hajlamos.

márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy mennyire fog gerjedni mert annyira hangos nem lesz a szinti hogy bevegye a mikrofont vagy hát nem tudom.
márc. 18. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!