Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E-MAG nem hajlandó visszavenni...

E-MAG nem hajlandó visszavenni a terméket, ilyenkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sikerült vennem egy fülhallgatót, ami hamisítvány, kibontottam, kipróbáltam, a doboz alján található sorozatszámot leolvastam a Xiaomi eredetiség ellenölőrző weboldalán és azt írta, hogy ezt a kódot több, mint 100-an beolvasták, azaz nagy eséllyel hamisítvány a termék. Ezek mellett a hangzása is borzalmas volt a fülesnek. 48 órán belül már igényeltem is a termék visszaküldését, viszont az eMAG higéniai okokra hagyatkozva nem hajlandó visszavenni. Ilyenkor mit lehet tenni, fogyasztóvédelem?

ápr. 19. 15:13
 1/9 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Háát ha egy pár ezer forintos kütyü miatt akarsz hosszú herceehurcába kezdeni akkor hajrá


Szerintem engedd el az ügyet, az emag amugy is egy ganaj cég


Én sose rendelek onnan.


(tudom sokan rendelnek, és sokan elégedettek, de sokan meg nem elégedettek)

ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki a konkrét témát a jogiforum.hu ra .
ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fülhallgatót nemcsak az emag, de más sem vesz vissza higiéniai okokra hivatkozva, ez benne van a szerződési feltételekben is, amit elfogadtál vásárláskor.

Elállási szándék helyett garanciális panasszal kell élni, hogy nem olyan a hangzása, mint kellene. Hosszabb folyamat, de más opció ilyen esetben nincs.

(Vagy feljelented őket a megfelelő szerveknél, hogy hamisítványt árulnak, de azzal te magad nem leszel előrébb.)

ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Igaza van aE-mag-nak!
ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Belinkelnéd melyiket vetted meg?
ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem hogy nem az emag által forgalmazott terméket vettél hanem valami himihumi román kiscégét. Az emagon nem csak az emag árul hanem millió kis cég. Nagyon nem mindegy hogy ki adja el neked...
ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, higiéniai terméknek számít, amit a füledbe raksz, így ha kibontottad, már nem él rá az elállás lehetősége.


Ha esetleg visszacsomagolható bontatlan állapotúra, akkor lehet ez megkerülhető, bár ha jól értem már tudnak róla, hogy kibontottad? Szóval ja, higiéniai termékekre is él az elállás, de csak addig, amíg bontatlan.

ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A higieniai kitetelre nem hivatkozhatnak akkor, ha nem azt kapta a rendelo, amit online a kosarba tett. Ugyanis az hibas teljesitesnek minosul... a hamisitvany pedig tekintheto annak.
ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az előttem szóló, a hibás teljesítés miatti elállás esetén nem lehet hivatkozni a higiéniai termékre, hiszen a csomagolás bontásása nélkül nem lehet megállapítani az esetleges problémát.
ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!