Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen adat alapján tudhatom...

Milyen adat alapján tudhatom meg, hogy az inverter ténylegesen "pure sine wave" vagy csak a neve az?

Figyelt kérdés

Vagy előre lehetetlen, azután majd meglátom?


van olyan, ami gyanúsan olcsó szerintem, de persze nem tudom, milyen adatot nézzek pontosan, viszont fotnos lenne, mert pár dolgomat már tönkretette a négyszögjeles.


[link]



ápr. 21. 13:58
 1/8 Szirty ***** válasza:
40%

Meg kell próbálni megkeresni a gyártó adatlapját és nem a webshopokban kiírt információt komolyan venni.


"pure sine wave" azt jelenti hogy színuszos a kimenete de sajnos sokszor úgy hazudnak a műszaki adatok terén mint a vízfolyás.


Van azonban néhány intő jel ami kétségeket ébreszthet.

Pl a linkelt oldalon az, hogy 12V DC to AC 220V 8000W.

Ez több mint 600A áramfelvételt jelentene 12V-ról. A képen meg van egy kb 10mm2-es csipeszes vezeték ami max úgy tud 600A-t hogy közben világít is, de azt is csak másodpercekig.

ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kösz. hát tudod, már ha 500-600 W-ot tud, én boldog vagyok, úgyhogy a 8000 nem is érdekel, csak inkább azt hallom több felől, hogy a "pure sine" az mégse annyira "pure" és hogy azokkal is gond szokott lenni. na ez a része jobban aggaszt. de hát gyártói adatlapot találni ezeknélk kb lehetetlenség, vagy ha kínai, a gyártói adatlap is hasomnlóan trehány és hamis, nem? én eddig így tapasztaltam.

arra gondoltam, hogy aki benne van a témába, rutinból kiszúrja pár adata alapján, hogy ez mennyire lehet valós.

ápr. 21. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Trafóval lenne pure. Ebbe nem fér bele.
ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hops, ha ez biztos, akkor máris megválaszolva a kérdés :(

oké kösz. és esetleg tudsz olyat mutatni a neten, amelyik ténylegesen pure, és elfogadható áron van? megköszönném.

ápr. 21. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

"pár dolgomat már tönkretette a négyszögjeles."

Vagyis amit megspóroltál azzal hogy a kínai szarokat vetted amiről semmit nem lehet tudni, amit meg lehet tudni annak a felének a harmada sem igaz, aztán odafizetted a készülékeidnél amit tönkretettek.

Nem esik le nagyokoskám, hogy valami normális gyártótól kéne venni inkább invertert ami megbízható, lenyomozható és van neki normális weboldala, adatlapja, technikai leírása és mindenféle előírásoknak való megfelelésről tanusítványa?

ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

azért ez nem mindig igaz. most itt az inverternél valószínű így van, mert kényes és drágább dologról beszélünk, de aztán sok olyan termék van, amelyeket magyar üzletek árulnak és ugyanúgy az aliról meg a frász tudja melyik kínai helyről szerzik be. szembesültem műár vele nem egyszer, csak éppen utólag láttam, hogy hops ez ugyanaz csak 3x annyiért.

persze tudni kell, mit szabad és mit nem, valószínű ezt én is csak megbízható helyről fogom.

ápr. 21. 14:53
 7/8 Szirty ***** válasza:

"Trafóval lenne pure"


Miért kellene ahhoz trafó?

ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6... de az üzletbe legalább vissza tudsz menni reklamálni, kérhetsz kártérítést, cserét, jogorvoslati lehetőségeid is vannak. Ezzel szemben találj meg 8000km-el arrébb egy kici kínai cávót aki elküldte neked a cuccot egy 30 milliós városban ahol mindenki egyforma :D
ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!