Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges ma is...

Miért nem lehetséges ma is olyan tartós és javítható termékeket gyártani mint régen?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 19:12
1 2 3
 11/21 ati976 válasza:
Ez egy nagyon egyszerű kérdés. Röviden. "tervezett avuláció" a nagy gazdasági világ válságnál, mondjuk így vezették be, hogy folyamatosan legyen kínálat kereslet, és munka. A tertós termék meg azért drága, mert úgymond ki kell fizetni az elmaradó rendszeres bevételt amit a rövid lejáratú azonos termék hoz. Amúgy az olcsó lehet a drága. Pl egy 10ft os 5 évig jó termék olcsóbb mint egy 3ft os. De csak 1 évig tartó. 5 év alatt a 3ft os ért 15 Ft adsz ki, és az inflálódást bele se számultuk.
máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szirty ***** válasza:
100%
Ez a "tervezett elavulás" elmélet emlékeztet kicsit a chemtrail-re és a laposföldre... :-/
máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 ati976 válasza:
54%
12.asszem te a villanykörte összeesküvésre gondolsz, kevered össze. Nézz utána 1920 as évektől. Van jelen. Gazdságtudományi fogalom. Leg egyszerübb én és röviden a Wikipédia van tudsz utána olvasni. Tudom nem mindenki közgazdász. 😔😁🧐🤫👍
máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 ati976 válasza:
Na jól megkeverte a helyes írás kezelő. 😂😂
máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 ati976 válasza:
Legegyszerűbben és Wikipédiában. **
máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szirty ***** válasza:

Tehát feltételezed mire gondolok és ezen a vonalon továbbmenve arra utalsz hogy nem vagyok közgazdász.

Kényelmes álláspont. Még úgy is, hogy valóban nem vagyok közgazdász.


Nem állítottam hogy nem létezik "tervezett elavulás" illetve olyan jelenség amit így lehet hívni.

Néha még tetten is érhető ilyesmi.

Mégis arra emlékeztet amit leírtam.


Szerintem nem ennyire egyszerű a képlet.

Pl nem biztos hogy egy rövidebb élettartamú eszköz, készülék azért nem tartós, mert az tervezésekor kifejezett szándékolt.

Az alapanyagok ára és gyártástechnológiai okai is vannak.


Tudom, nem mindenki jártas a gyártástechnológia részleteiben. 😔😁🧐🤫👍

máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

20 év alatt a négy mosogatógépet és a három hűtőszekrényt cseréltük le meghibásodás miatt. Nem vagyokolyan, akinek mindig a legújabb modell kell, mégis a hatodik telefonnál tartok, az akkumulátorok és az usb csatlakozók hibájából. A gyerekkoromban vásárolt hűtőszekrény 35 év utén is hibátlanul működött, csak azért cserélték ki anyámék, mert egy lyuk lett az ajtaján, kimarta a rozsda.

Ez a nagy különbség a régi és az új dolgok között nem véletlen. Szándékosság van mögötte, a profitmaximalizálás, a nyerészkedés, a hatalomvágy. A nagy cégeknek semmi nem elég, mellettük akik szeretnének tartósat gyártani, nem élnek meg.


Pedig nagyon egyszerűen lehetene segíteni a dolgon, csak a törvényhozóknak kellene a sarkukra állni. Az élettartam garancia, a meghibásodás minden költségét, (a hibából keletkező egyéb károkat is) a gyártóra kellene ráterhelni. (a korrupt törvényhozókat meg golyószóróval írtani!)

máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Sándor Dombi válasza:
0%

Egy ismerősöm kint Németországban a bmw gyárban mérnök. A bmw sebváltójában van egy nyáklap elektronikával. A nyáklapot műanyag horgok tartják. Azt a feladatot kapta az ismerősöm, hogy úgy tervezze meg ezeket horgokat, hogy három évig bírják, utána törjenek el. A sebváltó így javíthatatlanná, vagy legalábbis nagyon költségesen javíthatóvá válik, lehet sebváltót cserélni.

Szóval a tervezett elavulás nem városi legenda.

máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szirty ***** válasza:

Egy ilyen húzás ha megvalósul rendesen aláásná a márka presztízsét szerintem.

Ráadásul akkor hangos lenne a média attól, hogy a BMW váltók hullanak.

Az ilyet típushibának hívják. Nem hiszem hogy ezzel a húzással szándékoltan lábon lőné magát egy ekkora cég.


Típushibák persze léteznek, de nem tudjuk mennyire szándékosak ezek.


Mérnöki kihívásnak nem rossz megtervezni egy műanyag alkatrészt ami viszonylag pontosan előre megadott idő után törik el.

Még úgy sem ha ismert sebességgel lebomló anyagot használnak.

A működés körülménye azt is jelentősen befolyásolják. A rá ható mechanikai terhelések mértéke, a hőmérséklet, a hőterhelés ideje, rendszeressége, stb.

máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szirty ***** válasza:
*még úgy is
máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!