Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Multiméterben mi mehetett...

Multiméterben mi mehetett tönkre? Háztartási hálóztaton 270 Voltot mérek,,, az lehetetlen szerintem,, Mi baja lehet a műszernek?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 15:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellett lepontozni 0%-ra?

Még csak nem is véleményt nyilvánítottam hanem egy tudományos magyarázatot adtam az észlelt jelenségre.


Aki lepontozott, nyilván nem ért egyet a fizika törvényeivel, de a fizikát ez nem érdekli...

ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen a lomtárban, kaptam valakitől, de ennyire nem volt pontatlan, ha jól emlékszem.

Mindamellett volt valami kontakhibája is.

ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
26%
De hát vadállati nagy baromságokat írtál. Csúcsérték? :D Ez egy normális kis műszer, árának megfelelő hibahatárokkal, hát most egy tönkrement. 1000 Ft-ért ez nem csoda.
ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 18042 ***** válasza:
26%
A 45-450 Hz tartományban az 50 Hz benne van, ezért elvileg jól kellene mérnie az 50 Hz-es váltakozó feszültséget. Nekem van egy ehhez nagyon hasonló, M830B típusú multiméterem is a komolyabbak mellett. Most megmértem vele a hálózati feszültséget 228…231V-ot mutatott, vagyis jól mér. Akármilyen gagyi is, a 230 V helyett nem mérhetne 270 V-ot, ez igen nagy hiba, majdnem 20%. Ennél még a régi mutatós műszerek is pontosabban mértek. Egyébként, ahogy ajánlották, érdemes ennél valami komolyabbat beszerezni.
ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Nekem négy ilyen sárga van a nagyok mellett, mivel egyszer akkumulátortöltésnél akartam sok információt, aztán utána volt, amit a lakásban használtam, volt, amit a villanyszerelő táskámban tartottam, már a 90-esek vége óta bírják a strapát. Annyi, hogy kissé vigyázni kell velük, a zsinórok azért nem a legvadabb kategóriába tartoznak.
ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
elem lemerülése téves mérést eredményezhet, lehet csak ez a baj...
máj. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Zzzoli ***** válasza:

Itt a pont az utólsónál.

Bizonyos legolcsóbb példányok az elem merülésére sem figyelmeztetnek és amikor olyan alacsony szintet ér el az elemfeszültség, akkor kezd el magasabb feszültség értékeket mérni.

Van egy állapot amikor még a kijelzőkontraszton sem tűnik fel az alacsony táp.

máj. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Melyik elktonka mehetett tönkre bennnne?
máj. 3. 13:24
 19/37 A kérdező kommentje:
Szétszedtem, semmi hibát nemészleltem.🤔
máj. 4. 03:23
 20/37 18042 ***** válasza:

„Szétszedtem, semmi hibát nemészleltem.”

A hibák egy jó része ránézésre nem állapítható meg.

máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!