Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ránézésre hogyan állapíthatja...

Ránézésre hogyan állapíthatja meg egy tanár egy óráról, hogy okos-e vagy nem (ha nem mutatós :) ), vagyis hogy pl. az érettségin ki kell-e tetetnie külön asztalra vagy nem?

Figyelt kérdés

máj. 13. 19:12
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
83%
Ha rövidlátó, amiről ugyebár papírja is van, akkor majd az első sorba kéri magát, hogy jól lássa a faliórát.
máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

13-ast idézem:

"Ha a látásoddal van valami baj (ismerős szitu, én vaksi vagyok, sosem láttam jól a táblát), akkor pedig vigyél egy olyan órát amit biztosan nem fognak elvenni. Kérj kölcsön egyet."

Megoldható hogy olyan órád legyen amit biztosan nem vesznek el.

Próbálj kicsit más mentalitással hozzáálni a dolgokhoz, mert rohadt nehéz lesz az életed ha mindent úgy akarsz majd megoldani mint ezt a dolgot.

Nincs esetleg valami komolyabb szembetegséged? Farkasvakság, vagy RP, ... ? Csak azért kérdem, mert sima rövidlátás teljesen jól korrigálható még komolyabb dioptriák esetén is. Ha nem látsz jól szemüveggel sem, akkor ott más is lehet nem csak miopia! Érdemes lenne utána járni! Ez indokolná azt is hogy nehezen látod a mutatót a hasonló színű háttér előtt is.

No offense! Pusztán segítő szándékkal írtam.

máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
80%
Ne fáradozz, 32-es, csak kötözködik.
máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

"Ha rövidlátó, amiről ugyebár papírja is van..."

Nem, egyáltalán nincs minden rövidlátónak papírja arról, hogy rövidlátó. Bemondásra meg nem fogják átalakítani az ülésrendet senki kedvéért, főleg emelt szinten, ahol nevek nem is szerepelnek se a borítékokon, se a dolgozatokon, se az ülésrendben, stb.

máj. 15. 20:23
 35/43 A kérdező kommentje:

"vigyél egy olyan órát amit biztosan nem fognak elvenni"

Egy Z-generációsnak valószínűleg eszébe se jut, hogy egy fitnessórát is elvehetnek tőle, hiszen az nem okosóra, épp ez az. Ha az lenne benne a szabályzatban, hogy semmiféle karóra nem lehet nála, akkor egyértelmű lenne, vagy ha az lenne benne, hogy csak mutatós órát használhat, de így csak ott, a helyszínen fog rádöbbenni, hogy tőle le akarják nyúlni az óráját, mástól meg nem, ami nem igazságos. Így nem egyértelmű jogilag, hogy mit szabad meg mit nem.


A másik meg a zsebszámológépek ügye, ugye... Mert arról is hogy állapíthatja meg egy mezei felügyelőtanár, vagy akár az igazgató, hogy az most "szöveges és képi adatok tárolására" alkalmas-e vagy nem, vagyis hogy konkrétan azt a számológépet használhatja-e a vizsgázó vagy nem?

máj. 15. 20:33
 36/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem szégyen mondani a tanárnak hogy vaksi vagy. Mond meg a tanárnak hogy nem látod az órát, hagyja ott az asztalodon a fitnessz órát, kicsit távolabb tőled.


Számológépeknél meg már régen meg kellett volna oldani hogy mindenki kapjon egységes gépeket vizsgára és akkor nem lenne ez a baromkodás.


A szabály pedig elég egyértelmű. Csak te nem akarod felfogni. Nem is értem hogy engedhetnek érettségizni minimális szövegértés nélkül.

máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

"Számológépeknél meg már régen meg kellett volna oldani hogy mindenki kapjon egységes gépeket vizsgára"

Ezzel az erővel azt is meg lehetne oldani, hogy minden teremben egységes faliórák legyenek. De hogyan?

Mondjuk megdobnák az összes sulit egységes gépekkel egy héten belül. Jó. De aztán egyre több tönkremenne közülük. Akkor hogyan tovább? Egy idő után már nem lenne több ugyanolyan gép, amivel le lehetne cserélni a problémásakat, csak modernebbek lennének - és akkor annyi lenne az egységességnek...

máj. 15. 21:11
 38/43 anonim ***** válasza:
83%
Na faszikám, akkor itt a feladat! Húzd be az érettségit, menj el fősulira (rossz hír: sokkal nagyobb, sokkal kevésbé bevilágított előadók, sokszor óra nélkül), aztán irány a politikai pálya és legyen belőled miniszterelnük és akkor kiadhatot a rendeletet: minden tanterembe jól látható órát!
máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hogy milyen beteg generáció tagja a kérdező, én meló mellett jártam suliba, és a vizsga napján is mentem reggel dolgozni, aztán elengedtek melóból, elmentem levizsgázni. Óra, meg mindenféle szarakodás nélkül. Zsebszámológép ... , hamarabb kiszámolom a boltban mennyit kell fizetni, mint a pénztáros a géppel. És ezek lesznek a következő generáció munkaerői?

Az érettségi nem arról szól, hogy ki akarnak veled cseszni. Hanem arról, hogy meg tudsz tanulni olyan dolgokat, amit azelőtt sosem, meg tudsz oldani olyan dolgokat, amit azelőtt sosem. És ezt egy vizsgán bizonyítod is. Erről a képességedről aztán bizonyítványt adnak.

máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
82%
Érettségin majd szólnak, hogy mennyi az idő.
máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!