Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Intelligens áramszabályzóról...

Intelligens áramszabályzóról mit lehet tudni? Mennyibe kerül? Tényleg megérné?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most olvastam a neten, egész jónak tűnik / [link] De nem tudom az árát, és hogy valóban megéri-e?

Aki tudna segíteni, nagyon megköszönném!


25N


2011. ápr. 28. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ostoba buta nagyotmondó hazugság!Ha azt írnák hogy 10%-ot megtakarít akkor is hazugság volna! 50%-ot nagyotmondani borzalmas hozzánemértő ostobaság.Hihetetlen hogy ilyent pirulás nélkül arcátlanul le mernek írni! Gondold el 10 litert fogyaszt egy autó és azt állítanák hogy öt literrel is el lehetne menni ugyanoda. Autóknál is voltak ilyen csoda "megtakarítók" és hol vannak?
2011. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Stabilizálja az áramingadozást, ezáltal energiát takarít meg"


Ilyent csak egy villamosságtani analfabéta írhat le!

2011. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg javíthatja a fázisviszonyokat, csak ez lakossági fogyasztóknál semmit nem számít. Lehúzás az egész...
2011. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 01:04

szerintem semmit nem számít, amire te gondolsz az valami olyan eszköz lehet mint a tápegységekben a PFC, akkor igaz lenne amit írtál, ezzel csak az a probléma hogy ahhoz át kéne folyni a bejövő áramnak a csodadobozon :) de ha csak bedugsz vmit a konnektorba az max egy újabb fogyasztó, szóval nem hogy csökkenti a villanyszámlát, még növeli is, de javítsatok ki ha tévedek!

2011. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, tévedsz. az otthoni háztartásban jelenlévő induktív fogyasztók is meddő teljesítményt igényelnek, használatukkor megváltozik a fesz és áram közti fázisszög. ezt kompenzálni tudja egy, a betáplálási ponthoz közeli kapacitív fogyasztó.


csak míg az iparban a fázisok szétbarmolásáért kemény pénzt kell fizetni (ezért ott alkalmaznak szabályozható kapacitív fogyasztókat) addig a lakossági fogyasztóknál ez senkit nem érdekel, nem is mérik. nem tudsz olyan eszközt rákötni a kismegszakítóra, ami érdemben elhúzná a hálózatot...

2011. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú, nem is gondoltam, hogy ennyien írtok, köszönöm szépen!

A női mivoltomat direkt írtam le, köszönöm, hogy senki nem hülyézett! Azt sajnálom, hogy ez is csak "paraszt vakítás", de annak örülök, hogy előbb kérdeztem. Próbáltam rákeresni más fórumokon is erre a kütyüre, de én csak ezzel a névvel találkoztam, ezért nem is találtam róla semmit.

Akkor ebbe nem fogunk beruházni a közeljövőben :)


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a véleményét/hozzászólását!


Kellemes hétvégét, boldog Majálist, nem elfeledendő Anyák napját mindenkinek! :)

2011. ápr. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!