Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tükörreflexes fényképez...

Milyen tükörreflexes fényképezőgépet vegyek hobby kezdő fotósként? Nikon D7000 és Canon EOS 550D között gondolkodom.

Figyelt kérdés

Ezt a két gépet néztem ki magamnak,nyitott vagyok minden tanácsra és ötletre.

Nyilván más gépről is szívesen érdeklődőm.


2011. okt. 29. 17:14
1 2
 11/13 gergoap ***** válasza:

[quote]Ahogy írtam egy drágább bridge gép objektívje több feladatra jó.

Mondok egy példát - valahol a világ másik csücskében evett a fene engem:


"-Éva ott a majom! A hátán a kicsinye, kapd le, nekem az 50-es van fent,cserélnem kell a 200asra legalább."

Éva katt, lett egy szuper fotója, engem meg a sárga irigység ölt meg.


"- Éva ott a pók! Makrózd le! Én csak portré objektívet hoztam el, nem hoztam makrót..."

Éva katt, újabb ízeltlábú gyűjteményébe én meg fotózhattam a halászokat...


Éva végig ugyanazt a gépet használta és szuper fotókat csinált. Én battyogtam a fotós zsákkal, szintén jó képeket csináltam de sok jó pillanatot elszalasztottam.


Szerintem tehát általános célre jobb választás lehet egy bridge, de ha pontosan tudod mit akarsz fotózni és tudod mire számíthatsz akkor tükrössel nagyot kaszálhatsz.


Általános törvény: jó fotókhoz jó fotós kell, a gépnek kevesebb szerepe van. ( Nekem pl hiába van kvázi jó gépem, kb 300 fotóból sikerül pár ami a türhető kategória és közelében sincs a profiknak )

[/quote]

Na pont ezért inkább maradok a bridge-nél én is. Vagy van olyan obi, amelyik tud pl. 28-300mm-ig és makrózni is lehet vele 1 cm-ről?

2011. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szerintem ez két gép nem egy szint, a Nikon a haldó gépek felső kategóriája, míg a Canon a haladó gépek között középkategóriás szerintem inkább vegyél egy Nikon D5100, kezdőknek teljesen megfelelő és nekem jobb is szerintem az 550D-nél
2011. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
ha van pénzed D7000-re akkor vegyél Canon 7D-t
2012. jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!