Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Energiatakarékos izzó?

Energiatakarékos izzó?

Figyelt kérdés

társasházunkba szeretnénk lecserélni a hagyománnyos izzókat energiatakarékosra..mi a javaslat?E27-es a foglalat megpróbáltuk mi a benti sajátunkat nem működött vele fel sem tudta kapcsolni(ez a háromrudas)


halogén vagy gyertya?


köszi előre is..


2012. febr. 20. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Működnie kell. Valószínű a foglalat érintkezőjével van gond, próbáljátok ki másikban is.

A halogén többet fogyaszt. Egyébként ezeknek kevesebb a fényük de lépcsőházba elég.

2012. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg működnie kellett volna. Lehet, hogy nem érte el a foglalat érintkezőjét.(elő szokott fordulni!)

Az E27-es a normál, a "gyertya" az E14-es, vékonyabb!

A halogén nem "energiatakarékos", illetve adott wattszámnál erősebb a fénye mint a hagyományosé.

2012. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi az eddigieket.....1valamit nem írtam le....mikor csavartam kifele 1 negyed csavarás után felvillant akár többször is...


így ötlet?

2012. febr. 20. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Mint írtam, érintkezési hiba. Az öreg foglalatoknál fordul elő. Az érintkezőket kell visszahajlítgatni. Csak szakértő piszkáljon bele, áramütés veszély! Az E27 izzók között némelyik nagyobb átmérőjű menetű lehetett. Az energiatakarékosé kisebb, ezért lötyög nem érintkezik rendesen. Én is jártam így.
2012. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!