Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Energiatakarékos izzó szivárog...

Energiatakarékos izzó szivároghat?

Figyelt kérdés

ma vettem egy 15wattos energiatakarékos izzót, aminek ilyen csigás alakja van, mint a képen:


[link]


de amikor betekertem, véletlen túl erősen beletekertem és az üveg cső tövénél az üveg elmozdult a műanyag belsejébe, így kicsit lötyög az egész dolog. A kérdésem az lenne, hogy lehet ettől valami baja?? elkezdhet szivárogni a gáz? olyan fura, alkohol szerű illata van. nem tudom h alapból ilyennek kell lennie, vagy lehet valami probléma? tök normálisan világít, de ez a szag zavar



2012. márc. 5. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Alacsony nyomású gázok vannak benne, az üveg nem lyukad ki hanem eltörik és amint eltörik rögtön tönkremegy. Ha világít, akkor csak a cement szakadt el ami a csövet a foglalathoz erősíti. Használd nyugodtan, de majd óvatosan szedd ki amikor kiég.


Az alkoholszag valahonnan máshonnan jöhet, keresd meg a tegnapi buli maradékait. :)

2012. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 cipi8 ***** válasza:
Ha világít akkor nincs baj de legközelebb a foglalatot fogjad amint ki és be csavarod mert ezek könnyebben reccsennek meg mint a körték!
2012. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A kérdésem az lenne, hogy lehet ettől valami baja?? elkezdhet szivárogni a gáz? olyan fura, alkohol szerű illata van. nem tudom h alapból ilyennek kell lennie, vagy lehet valami probléma? tök normálisan világít"


Szerintem nézd meg a szekrényben, nem dőlt-e fel a piás üveg. (bocsánat, ez tényleg csak egy otromba vicc volt :-)) ..de komolyan nem kell félni attól, hogy bármi kiszabadul, különben ha működik. Viszont legközelebbi kitekerésnél már tényleg lehet probléma. Pl kiszakad a fénycsövet még tartó vezeték és összetekeredik. Ha lehet inkább áramtalaníts mielőtt majd kicseréled. Esetleg pillanat ragasztóval vissza lehetne ragasztani, de valószínüleg nem olyan szögben áll, hogy a ragasztó oda tudjon folyni.

Úgy néz ki, majd áramtalanítás után egy fogóval tudod kitekerni a foglalatát a szélén megfogva, ha leszakad a tekeréstől leszakad fénycső róla.


Ha szigetelt (pl fa padlón, linóleumon állsz és nem fogsz meg semmi falból kiálló fémet vagy nyirkos fal felületet akkor nem lehet gond a "kiszerelésnél"), de ha lekapcsolod az áramot a biztosíték táblánál, ennél a cserénél az a biztos.


Persze majd ha már tönkre ment.

2012. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal butaságot mondtam, hogy a fémet kell megfogni, ha kiszakad a fénycső, mert ezek már műanyagba vannak építve. Szóval majd megoldod azt.. :-)
2012. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!