Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van valami rossz hatása a...

Van valami rossz hatása a ledes égőnek az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra például mikor azt mondják, hogy ne tegyek az íróasztali lámpába energia takarékosat mert "sugároz" és ez állítólag rossz hatással van az emberi szervezetre. A ledes égőnek is van valami rossz hatása?
2012. márc. 8. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az energiatakarékos fényforrásokban a gyújtó elektronika sugároz rádióhullámokat, tényleg nem javasolt íróasztalra tenni.

A LED-ek nem csinálnak ilyet, nem tudom semmi káros hatásukról.

2012. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabor.galilei ***** válasza:

Az előzővel egyetértek.

Azzal a kis hozzáfűzni valóval, hogy LED-eknél akármilyen szín előállítható. De célszerű a hideg vagy meleg fehér színt használni, vagy a kettő keverékét, mert különben zavaró színtorzulásokat fogsz tapasztalni tartós használat után.

2013. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Olga néni ***** válasza:
Sajnos a LED-es fényforrások vibrálnak (némelyik). Ez zavarhatja a szemet.
2013. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
LED-ek vibrálnak? Hány Herzen? Miért? Hol?
2013. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Olga néni ***** válasza:
Nekem 220-as bajonett foglalatba szerelt ledjeim vannak (gyári). Vibrál, szerintem 50 Hz-val. Nyilván, a váltóáramú hálózat nincs jól szűrve az egyenirányítás után. Hogy pontosan mi van benne, nem tudom, még nem szedtem szét, mert működik és olyan 2-3000 Ft körül vettem. Lehet, hogy kínai sz@r és ez mindent megmagyaráz, de villog, mint egy stroboszkóp (mozgatom a kezem alatta, akkor látszik jól)
2013. márc. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a visszajelzést.
2013. márc. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!