Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy fényerejü kompajt fénykép...

Nagy fényerejü kompajt fényképezögép? A zoomátfogás nem lényeg. Alacsony és magas ISO-n is zaj nélküli kép. Van ilyen kompakt fényképezögép?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb a cserélhető lencsés kompaktok (milc) között lesz ilyen.
2012. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz kompakt alatt. A zaj alapvetően az érzékelő méretétől függ, a hagyományos kompakt fényképezőgépekben pedig jellemzően igen kicsi érzékelő van.
2012. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zaj nem feltétlen függ az érzékelő méretétől szerintem. Most gondolok itt a Samsung Chat 335 re, és pl egy Canon eos 400d re. Ezek szerint melyiknek is kellene zajosabbnak lennie?

Fontos alapvető szabály hogy minden lencse fényt nyel el. Viszont minél nagyobb egy lencseátmérője annál kevesebb fény kell neki a jó képrajzoláshoz. Több fényt tud összegyűjteni. Ezért vannak a csillagász távcsövek olyan vastagra tervezve. Kompakt gépeknek nagyjából egyforma a lencse így nem fogsz elérni nagy eredményt sötétbe fotózáskor. Bridge géppel, már hamarabb. De egy csereobjektíves gép az ami igazán megfelel erre a célra

2012. márc. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző, nem igazán értem, mit is akarsz összehasonlítani egy telefonon és egy dslr-en.
2012. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írta egy előttem szóló hogy a zaj az érzékelő méretétől függ. Csak szerettem volna választ kicsikarni hogy akkor melyik a zajosabb? A kicsi? A nagy? A gombostűnyi érzékelő 2 megapixellel? Vagy a DSLr a 10 megapixellel? De majd akkor én válaszolok. Szerintem az ugyan olyan érzékelő méretű, de eltérő megapixel számtól lehet zajosabb vagy esetleg kevésbé zajos egy kép. Ha a telefonban is 10 megapixel lenne ugyan azon érzékelőn, tuti zajos lenne. De nem a mérettől függ.
2012. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gergoap ***** válasza:
Az érzékelő méretétől és a felbontás arányától függ erősen a zajosság. (Minél nagyobb CCD, minél kisebb felbontás) Kompakt gépeket max ISO 200-400-ig lehet használni normális képekhez. Fényerő legyen max. f 2.8, vagy annál kisebb, de ritka, mint a sárgarigó.
2012. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!