Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit vegyek a lányomnak Karácso...

Mit vegyek a lányomnak Karácsonyra?

Figyelt kérdés

A lányom már régen fotózik. Most vett egy komolyabb tükörreflexes gépet, de még egy-két felszerelés hiányzik neki. Szeretném meglepni Karácsonyra egy ilyen kiegészítővel, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb megvenni.

Kellene neki egy vaku, egy objektív és egy fotós táska.

Bár a táska dolgot mindig megoldotta, így inkább a vakun vagy az új objektíven gondolkodom.

Többnyire a szabadba jár portfóliókat készíteni, igaz már megfordult egyszer kétszer műteremben is. Annyit tudok hogy van neki egy alap objektíve illetve egy nagyon nagyon objektíve. És valami olyasmit mondott, hogy kellene egy közepes, ami jó lenne műtermi fotózásokhoz.

Ti melyiket ajánlanátok: a vakut vagy az új objektívet?

Melyik a legszükségesebb?



2012. okt. 14. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen objektívek vannak most?
2012. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

isten mentse meg a lányod attól, hogy ilyen fotós tudással mint neked van bármit vegyél a felszereléséhez ... és ezzel nem megsérteni akarlak, nehogy félre értsd


ott kezdődik, hogy milyen gépe és milyen obi-i vannak KONKRÉTAN ... ez nem úgy működik ám, hogy a boltban leveszed a pultról az első neked tetsző obit?


műtermi fotózáshoz (portréhoz) kisfilmes méretet feltételezve (természetesen digitális gépről van szó, de a kisfilmes méretben kell gondolkodni objektívnél, és a konkrét gép érzékelőjének méretéhez kell átszámolni) 100 as obi kell, és mondjuk rossz esetben 2.0-ás, jobb esetben 1.4-es nyílás ... az én gépemhez ez profi minőségben 300 eFt körül van, míg gyengébbe és mondjuk sigmából és esetleg használtan már 130-ból kijön


szóval ne kapkodd el a dolgot, beszéld meg a lányoddal

2012. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy eddig vaku nélkül hogy csinált szabadtéren portfóliókat, azt én nem tudom, de egy rendes rendszervaku nélkülözhetetlen. És igen, mindenképpen beszéld meg vele.
2012. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Eddig úgy fotózott, hogy kölcsönözte a vakut meg egy-két objektívet.

Megkérdeztem az objektívek pontos méretét. A kicsire azt mondta hogy egy alapobjektív a másik pedig 50-300.

Jah és egy Nikon gépe van.

2012. okt. 15. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!