Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Egy láng és plazma vágó...

Üdv! Egy láng és plazma vágó gépen dolgozom. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Egy Burny 2.5 CNC Control láng és plazmavágó gépen dolgozom. Vágás közben időnként elkezd szaggatottan sípolni és az alábbi hibaüzenet villog a képernyőn: Geometriefehler (Geometriai hibák). Ha valakinek van valami ötlete akkor kérem írja meg. Előre is nagyon köszönöm.

2012. nov. 14. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy konkrét plazmaTÉVÉ-ről is kis eséllyel kapnál itt használható információt, plazmavágóról meg.......1:100 000 000-hoz.
2012. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fúróferkó ***** válasza:

A sípolás biztosan a hibaüzenetek akusztikus kísérője.

Ez a szöveges üzenet akkor jelentkezhet ha bejárandó pálya hibás geometriai számításokat tartalmaz.Ez könnyen előfordulhat egyenes és görbeszakaszok találkozási pontjánál,egy hibás körívszámításnál.Vagy ,ha vezérlő nem kapja,vagy hibásan kapja az útjeladó adatait,pl. elkoszolódott.De plazmavágónál lényeges az elektróda

távolsága az anyagtól.( görbe,púpos felület)

Ellenőrizi kellene a pályautat tesztüzemmódban vágás nélkül.

Biztosan elolvastad már a gép kezelési utasítását visszafelé is.

Ott le szokták írni ,különösen a német dokumentációkban a hibaüzenetek okát,elhárítási módjait.

Nem bántani akarlak ,de több 10 milliós géphez csak akkor szabad odaállni ,ha tökéletesen tisztában vagy minden rezdülésével.

2012. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hehe, pesszimista voltam.....:)
2012. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fúróferkó ***** válasza:

Az előző #2 vagyok.Kis guglizással találtam egy kezelési utasítást neked angolul.

[link]

2012. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetesen az kézikönyvet átnyálaztam, elejétől a végéig, de erről a hibáról sajnos a világon nem találtam semmit. Ezen a gépen dolgozom már 20 éve, szóval mondhatni hogy ismerem valamelyest :)
2012. nov. 15. 05:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen átnyálazom még az angol nyelvűt is, hátha abban ráakadok valamire (Köszönöm a linket), a hibaötleteket meg kipróbálom, hátha sikerül megoldani a problémát. Ezt is szintén nagyon köszönöm.
2012. nov. 15. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!