Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy létezik az, hogy rendesen...

Hogy létezik az, hogy rendesen lebiztosítékolok valamit, és rá se hederít az akksi, tök simán szikrázik és leég as vezeték?

Figyelt kérdés

Miért nem védi meg? Mi ilyenkor a hiba? Hát pont azért tettem be nem is egy helyre biztosítékot, hogy ilyen ne történhessen meg, erre meg kb mintha ott se lenne.

Ez mitől függ?



2013. jan. 19. 07:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A kép bal felső részén (elfordítottam a képet függőlegesbe), a fogyasztók felett az a 16A-es biztosíték egy teljes rövidzár! Azt minek kellett betenni?
2013. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

hát ha egyre gondolunk, akkor az egy szivargyújtó dugó elejébe (tehát a + részbe) betett biztosíték, és a vezeték pedig párhuzamosan lett réáforrasztva az aksitól jövő vezetékre, mivel ezek a fogyasztók mobilak, néha autóból mennek, néha lakásból, azaz mindkét csatlakozóra szükségem van.

de miért rövidzár? hát az csak a + szál, nem?


és amúgy az "eredeti", tehát közvetlen az akksitól jövő 3 x 2,5-ös vezeték, egyesével 20A-es biztosítása jó nagyjából?

2013. jan. 21. 19:44
 13/15 A kérdező kommentje:
vagy tudsz olyan megoldást, amivel teljesen 100%-ra lebiztosíthatom, hogy nyugodt lehessek, ha a kocsiban maradnak a dolgok esetleg éjszakára? na meg itthon és üresen a lakás? vagy legjobb lenne mindkét szálba egy brutális kapcsolót közbeiktatni, és akkor tuti elvágva minden? (mármint azonnal az akksiról lejövő vezeték elejére)
2013. jan. 21. 19:46
 14/15 anonim ***** válasza:

A piros karikával jelzett biztosíték egy rövidzár! Az mire való?

[link]

2013. jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

de figy, ott csak a szivargyújtó-dugó + szála van megszakítva egy biztivel, és azért mert elég hülye a felépítése magának a dugónak, ahogy ráforrasztom a vezetéket, kicsit neccesnek láttam, hogy esetleg összeérhet a + és a - része, és ezért ide is tettem, nem csak a vezetékbe (egyébként a gyári kiképzés szerint is van itt bizti, csak azt néztem, hogy ez igazából nem oldja meg a gondot, hiszen az összeérés lehetpsége a dugó belsejében van, azaz még a bizti előtt nem sokkal, majd küldök vagy fotót vagy rajzot róla, és akkor látod, aztán úgy is kíváncsi leszek a véleményre)


de más minden oké rajta? főleg hogy a 20A-es bizti szálanként nem sok neki ott rögtön az akksi kezdeténél?

2013. jan. 23. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!