Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vásárolnátok kézböl DSLR...

Vásárolnátok kézböl DSLR fényképezögépet?

Figyelt kérdés

Óriási dilemmában vagyok, és igencsak tanácsra szorulok. Canon bridge kompakt gépem van, de nem vagyok megelégedve vele a túl nagy fényigénye és az általa készített képek tisztasága/élessége miatt. Komolyabbra szeretnék váltani, ellenben erre 150, max. 200 ezret bírnék áldozni. Napok óta a neten csüngök, és szomorúan tapasztalom, hogy ezért a pénzért csak egy alapobis változatot kapnék, ami, tekintve, hogy különösen az állatok fotózása vonz, kevésnek bizonyul. Használtan viszont 150 ezer környékén olyan ajánlatok adódnak, mint EOS 500D, a gyári 18-55 és 70-300 mm-es objektívekkel. Nagyon erös a csábítás, de ez az egy lövésem van, és félek, hogy ráfázok. Milyen buktatói lehetnek egy használt gépnek? Megéri kockáztatni? Egyáltalán mire kell figyelni egy használt fényképezögép vásárlásakor? Ha lehet, maradnék a Canon márkánál.


Minden tanácsot hálásan köszönök!


2009. okt. 5. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
én nem vennék használtat. nem tudod, hogy mennyit üzemelt, hogy bántak a géppel stb.
2009. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vegyél használtan, csak mindenképpen személyesen vedd át. Ne félj kérdezni, elvégre te vagy a vevő, jogod van tudni a termék állapotát. Nyugodtan legyél szőrszálhasogató!

Azt, hogy hány kép készült vele, mindenképpen nézd meg! Ezt meg tudod tekinteni a fénykép ún. EXIF fájljában. Ha ez rettentően sok, akkor ne vedd meg.

Nézz meg minden gombot, megfelelően működik-e. A bajonett nem szorul-e, stb. Nézz szét a keresőben, keress hibát a tükörben.

Készíts úgy egy képet, hogy az egész bebukjon (hagyd rajta a kupakot az obin), és egy olyat is csinálj, ami teljesen kiégett (teljesen hófehér!!). Tedd fel a képeket számítógépre, nézd meg alaposan 100%-os nagyításban, hogy látsz-e pixelibákat.

Nézz meg minden csatlakozót működik-e.


Nem nehéz feladat, csak mindenképpen nyisd ki a szemed! Tudatosan a rosszat keresd, mert így megtalálod (ha van hibája).


Én is használtan vettem a gépemet, semmi bajom nincs vele.


Sok szerencsét kívánok a gépvásárláshoz, remélem tudtam segíteni.

2009. okt. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

00.52es jól leírta.

sokan vásárolnak komolyabb gépeket használtan, mivel horribilis áruk van egyes új gépeknek.

azokat mindenképp tedd meg, amiket 00.52-es leírt, hasznos dolgokat mondott. barátom is használtan vette, már a második komolyabb gépét, és nincsen velük semmi probléma.

2009. okt. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tényleg sokat segítettetek!:) Különösen 00:32-ös!


Az miben határoz, hogy hány kép készült a géppel? Mechanikailag gyengülhet egy idö után, vagy csak pusztán egy számszerüsített információ arról, hogy mennyit volt használva? Csak mert én az S5-ösömmel pl. 18 ezret kattintottam egy év alatt, de eközben vigyáztam rá, még mindig újnak néz ki. Szóval, ha egy gég újnak néz ki, de sokat használták, lehet valami rejtett mechanikai gyengesége?

2009. okt. 6. 09:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

00.42-es vagyok.

igen, a gépek sem örökéletűek, egy bizonyos kattintási szám után már érződik rajtuk, hogy sokat lett használva. és nemsok kell már neki, hogy tönkremenjen.


ha tudod h milyen gépet szeretnél venni, akkor nézz utána neten, hogy az a bizonyos gép mennyi képkészítés után kezd el tönkremenni. ezt leszokták írni a gépteszteknél, vagy gépleírásoknál neten. és ehhez viszonyíts majd, a megvenni szánt géped kattintási számát.

2009. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. okt. 6. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

00:32 vagyok

Amit írnak a gyártó oldalán, az a zárszerkezet tervezett élettartama.

Ad neked egy képet ez a szám arról, hogy mennyit használták. Egyik ismerősömnek van egy gépe, amit 100.000 expora terveztek, neki most több, mint 150.000 van benne, és működik tökéletesen, csak kicsit hangosabb, mint újonnan.

Viszont hamarabb is tönkremehet.

Egy zárcsere amúgy 30-40 ezret kóstol, ez kisebb kategóriájú gépnél nem biztos, hogy megéri, de egy profi gépnél, ami 2-3 millió forint, nem fogsz emiatt új gépet venni, tehát zárcsere :)

Örülök, hogy segíthettem! :)

2009. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
El sem tudjátok képzelni, mennyit segítettetek!:)
2009. okt. 6. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

0:32 és 20:50 vagyok

Valamikor mi is elkezdtük :)

Csak sajnos sok ember erről megfeledkezik, és flegmáznak. A válaszom ára az volt, hogy később te is segíts másoknak :)

2009. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megígérem! Már feltéve, ha okos leszek! :)
2009. okt. 7. 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!