Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik tölthető elem lehet a...

Melyik tölthető elem lehet a jobb, a Varta 2500 mAh, vagy a Sanyo 2500 mAh?

Figyelt kérdés
Nem vásároltam még egyetlen cég termékei közül sem, így nincs tapasztalatom velük kapcsolatban. Használt már valaki ilyen márkájú elemeket? Melyiket éri meg megvenni?

2013. jún. 13. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
A márka helyett arra figyelj, hogy hosszú ideig legyen képes tartani a töltést. A Varta például ready-to-use néven árulja ezeket az akksikat. Én ezt a fajtát ajánlom, még ha kisebb szám is van ráírva, mint a normál változatokra.
2013. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha Varta, akkor Ready2Use

Ha Sanyo, akkor Eneloop


A gyártók kis önkisülésű gyártmányai sokkal jobbak, mint a nagyobb kapacitású "mezei" akkuik.

Tapasztalat. 4 2700mAh Sanyo négyféleképpen öregedett el, elég hamar. A velük egy időben vett Eneloop, ma is, 6 évesen is működik.

2013. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is a Ready2Use és az Eneloop elemekre gondoltam, csak elfelejtettem a kérdésembe írni. Akkor van egy-egy szavazat mindkét elemre. :) Várom még a válaszokat, mert ezek alapján még sajnos nem döntöttem. Mindkettőt jónak tartom. Nem tudom, hogy ez számíthat-e a döntésnél, de fényképezéshez kellenek az elemek. :)
2013. jún. 13. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármelyiket megveheted, nem van mindkettőből, (Ready to use, Eneloop) és kiváló darabok. Ha egy normálisabb akkutöltőt (nem elem!) veszel hozzá, ami mondjuk cellánként tölti, akkor kvázi örök életű lesz. Nekem 3 éve van meg mindkét garnitúrából a legrégebbi, ugyanolyan mintha tegnap vettem volna. Egy Tronic márkájú töltőt használok.
2013. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mérési eredményeim alapján tartós töltéstárolásban és belső ellenállásban az Eneloop jobb.


kisütés, töltés után:

Eneloop 0,037 ohm, C/2 terhelésre a kapacitás 95%-át adta le

Ready2Use: 0,057 ohm, 94% kapacitás


Egy hónap tárolás után:

Eneloop: 0,050 ohm, 89% kapacitás C/2-nél

Ready2Use: 0,075 ohm, 85,5% kapacitás

2013. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Akkor az Eneloop lesz a nyerő! :D
2013. jún. 13. 17:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Még esetleg, ha valaki visszatér erre a kérdésre, abban tudna segíteni, hogy a Varta Easy Energy töltője jó lenne az Eneloop elemekhez? Jelenleg csak ilyet tudnék beszerezni hozzá:

[link]

2013. jún. 13. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az nem tetszik, hogy itt is két cellát tölt egyszerre. Sokkal jobb lenne, ha egymástól függetlenül töltené az akkukat.


[link]


Nekem ez a fajta van, lidl-ben lehet kapni, amikor az újságban hirdeti. Én még anno 4000-ért vettem, viszont van benne hővédelem, egyesével tölti a cellákat, figyeli is a cellákat, normális töltőelektronikája van. Még a gagyibb akkuk is sokkal tovább bírták pár töltési ciklus után. Olyat próbálj keresni, ami képes az akkukat egyesével tölteni.

2013. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ruházz be egy IPC-1L töltőbe. Nem fogod megbánni.

Azért az Eneloop is szereti, ha rendesen kisütik, és nem rátöltenek.

2013. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!