Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos lenne,...

Szerintetek igazságos lenne, ha a nővérem kapna egy laptopot karácsonyra, én meg nem?

Figyelt kérdés
A nővérem 17 éves, én meg 16 leszek januárban. Nemrég a nővérem kitalálta, hogy szeretne karácsonyra egy laptopot, és erre azt mondta apa hogy lehet róla szó. Erre mondtam, hogy én is szeretnék, mert ugyanannyi szükségem van laptopra mint neki, de erre azt mondta apa hogy az már túl drága lenne, esetleg valami olcsóbbat kaphatnék, pl. tabletet, de én nem vagyok biztos abban hogy azt tudnám olyanokra használni, mint amire a laptopot használnám. Nem sokkal idősebb nálam a nővérem, sokkal lustább mint én, mégis ő kapna, én meg nem? Ez most igazságos? Mi értelme van egy olyan embernek laptopot venni, aki amúgy is egész nap számítógépezik? A másik kérdésem, hogy egy tabletet mire lehet használni? Megéri? Nem azért kérdeztem, hogy olyannak tűnjek, aki nyavalyog, ha nem kapja meg amit akar, de érdekel a véleményetek. Előre is köszi. 15/L

2013. szept. 16. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A kettő két külön kategória, a laptop tényleg komoly dolog, lehet használni bármire. A tablet őszintén szólva nálunk akkor kerül elő, ha lusta vagyok megvárni, míg bejön a gépen a net és kevés időm van és gyorsan ki is kapcsolom. Gépelni kínszenvedés vele, mindig elnyomok valamit. Kb. mint egy okostelefon és egy laptop keresztezése lebutított formában. Olvasni szoktam rajta, lehet filmet nézni, zenét hallgatni, állítólag telefonálni is lehet ezzel, bármit, csak nehézkes számomra egy asztali géphez viszonyítva. De ha nem vesznek laptopot, akkor fogadd el :) Kisebb helyet foglal, nem kell vigyázni a ventilátorra és egér sem kell hozzá külön. Nálunk van asztali gép, laptop és tablet is, a laptop van legkevesebbet használva, mert 2 órát bír, a tablet meg fél napot.
2013. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 doni1201 ***** válasza:
Kérj jövőre laptopot. Egyébként szerintem, amire te használnád (vagy legalább is egy átlag 16 éves), arra egy tablet is elég. (kisebb játékok, böngészés, facebook, youtube stb.) Ha otthon vagy, akkor meg ott van a számítógép.
2013. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem egy samsung tablet-em van, és nem cserélném semmilyen laptopra! Csak a PC játékok nem mennek rajta. Semmi hátrányát nem érzem!
2013. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A gépelés nem jelentene nagy gondot, mert Huawei Ascend y200 okostelefonom van, ami az egyik legolcsóbb fajta, de azon is megy. Amúgy én is pont azon gondolkoztam, hogy utazáskor sokkal jobb, meg ugye több ideig bírják. De nem értek hozzájuk, szóval ha valaki tudja hogy melyik a legjobb, de nem túl drága tablet, akkor írja meg légyszíves. Egyébként billentyűzetet nem lehet venni hozzá? Mert láttam már, de 7 coloshoz van?
2013. szept. 16. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kérj egy Netbookot, árban megegyezik a Tabletekével ( itt nem a 20k FT-s Noname márkájúakra gondolok ). Amire te szeretnéd alkalmazni, arra bőven megfelel.
2013. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kérj tabletet.

Megértheted, hogy két laptop árát kiköhögni igencsak megerőltető lehet a szüleidnek így egyszerre nem tudják megoldani. Abban viszont szerintem is igazad van, hogy neked is "járna" egy. Szerintem beszéljétek meg apuddal, hogy jövőre meg te kapsz laptopot ugyanannyi értékben és ennyi.

2013. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha szülő lennék eleve nem vennék az egyik gyerekemnek sokkal értékesebbet mint a másiknak, szóval nagyon nem igazságos. De annak sincs értelme, hogy mindketten kaptok egy laptopot, mert valószínű elég felesleges lenne 3 gép kettőtökre, feltéve ha otthon vagytok és nem pl. kollégiumban.

Ha meg elintéznéd, hogy ne kapjon a nővéred laptopot az meg megint hülye szituáció, holott így lenne igazságos :D


Vagy közösen kapjátok a laptopot (bár abbol ugy is csak veszekedés lesz valószínűleg) vagy most beéritek valami szerényebb ajándékkal és akkor jővőre 1-1 laptop.

2013. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, amit írtál, azzal az a gond, hogy már eleve két gépünk van, egy jobb meg egy rosszabb. A nővérem sokkal többet van a jobb gépnél, mint én, de ennek ellenére szeretne laptopot. Ha egy laptopot kapnánk ketten, akkor a nővérem elkezdene hisztizni, hogy ő sajátot akar, és azt is kisajátítaná, mint pl. a hifit. De lehet hogy akkor én valami jobb tabletet kérek, ami azért nem túl drága, és akkor utazáskor nem fogok unatkozni, ágyban is tudok netezni, itthon meg itt van a gép, és akkor a nővérem valószínűleg ellesz a saját laptopjával nekem meg itt lesz a jobb gép:)
2013. szept. 16. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
De van hozzá billentyűzet, én azzal szoktam írni, csak nem annyira komfortos. Nekünk Asus van, összecsukható, mint egy laptop, csak feleakkora.
2013. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!