Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy akkumulátor töltő hány...

Egy akkumulátor töltő hány voltot ad le?

Figyelt kérdés

Vettem egy autós akkumulátor töltőt ami 12V-os és 5A-os.

Kíváncsiságból rámértem multiméterrel hogy mennyit ad le és fixen tratja a 10.65-10,70V-ot.

Ez teljesen normális, vagy fos a töltő?



2014. ápr. 19. 19:44
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:

az elég gyenge,az áram erősségnek kéne csökkennie és növekednie az aku töltöttségi szintjéhez mérten /már ha olyan a töltő/

a feszültségnek pedig aksi feltöltésere már legalább 14,4Volton szokott lenni,a felett csak nem zárt rendszerű aksi lehet.

2014. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az akkuban 12,2V van. A töltőt ha csupaszon mérem akkor jelenleg épp 10,12V, de ha rárakom a töltőt az akkura és úgy mérem akkor 13,2V.

Elég érdekes. De sztem akkor is szar a töltő.

2014. ápr. 19. 21:04
 3/15 dirtboy ***** válasza:

az akuban a 12,2Volt elég kevés,ha feltöltve van annyi benne akkor az már nem fogja túl sokáig húzni szerintem.

egy jó akuban 12,7Volt van feltöltött állapotban.

12,2Volt elvileg 50% töltöttségi szintet jelez.

2014. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 dirtboy ***** válasza:
ja és rakd rá az aksira,nézd meg eltudja e érni a 14,4Voltot a töltőd.
2014. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az akku csontra lemerült, ezért akarom feltölteni :) Most ha csak simán az akkut mérem akkor 12,2V van benne.

Ha rácsatlakoztatom az akkumulátorra a töltőt és úgy mérem az akku feszültségét akkor 13,2V-ot mutat a multiméter.

Ha szimplán mérem az akkumulátor töltőt, tehát a csipeszeit rácsíptetem a multiméterre, akkor 10,17V-ot mutat a multiméter. :)

2014. ápr. 19. 21:19
 6/15 dirtboy ***** válasza:

azt értettem eddig is csak most nem tudom lecsekkolni mert én simán soha nem mértem rá a töltőre,nem tudom hogy úgy mennyi szokott lenni.

nemrég autóhifi beépítés közben nekem is valami leszívta az akumat,7,8Volt környékéig,az elég durva.

nagyon sokáig tartott mire fel tudtam tornázni szerencsétlent,az istenért nem akart felmenni benne a feszültség hiába volt rajta sokáig a töltő.

nappal egy 4A-es,16Voltig is felmenő töltővel töltöttem,éjszaka meg egy házi készítésű mikroprocesszorosnak megfelelő töltővel mivel zárt rendszerű az aksim.

ha sehogy sem akar felmenni 13,2 fölé akkor azt javaslom fél óránként szakítsd meg a töltést fél vagy 1 percre.

2014. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tom... nekem az a gyanús hogy a töltő nem ad le csak 10V-ot :)
2014. ápr. 19. 21:33
 8/15 dirtboy ***** válasza:

akkor azt tudom mondani hogy keress valakit a közeledben akinek van töltője és mérd meg azt hogy mennyit produkál.

ha szerencséd van, lesz itt valaki aki meg tudja mérni,nálam multiméter van de töltő most nincs,szóval nem tudom neked ezt megmondani.

2014. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az akku töltéséhez nincs szükség jól szűrt egyenfeszültségre, szerintem a tied sem azt ad ki. A multiméter viszont csak egyenfeszültség esetén mutatna pontos értéket, amit most mutat, nem számít értékelhető eredménynek.

Ne is azt mérd, hanem a töltőáramot. Ha az 5 A körül van, akkor a töltő jól teszi a dolgát.

2014. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ha 12,2-ről 13,2-re ugrik hirtelen a feszültség, amikor rárakod az akkura, abból az következtethető ki, hogy a töltő jól működik, de az akku tönkrement már. Ekkorát nem szabad ugrania, fokozatosan kellene emelkednie a feszültségnek a töltés során.
2014. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!