Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy akkumulátor töltő hány...

Egy akkumulátor töltő hány voltot ad le?

Figyelt kérdés

Vettem egy autós akkumulátor töltőt ami 12V-os és 5A-os.

Kíváncsiságból rámértem multiméterrel hogy mennyit ad le és fixen tratja a 10.65-10,70V-ot.

Ez teljesen normális, vagy fos a töltő?



2014. ápr. 19. 19:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet hogy fingom sincs hogy csinálta de feltöltötte az akkumulátort a töltő. A töltő is zöldre váltott, és az akku is összeszedte magát és tökéletesen működik... érdekes...
2014. ápr. 20. 17:57
 12/15 anonim ***** válasza:

Személyautó kis akksijához jó az 5 amperes töltő. Teljsen feltöltött akku kapocsfeszültsége 13 V fölött is lehet. Akkor van vége az akksinak, ha a kapocsfeszültség normális (12,6 V fölötti), de indítózáskor 9,5 V alatti...

A töltőd jó.

2014. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dirtboy ***** válasza:

/Személyautó kis akksijához jó az 5 amperes töltő./


még nagy aksihoz is jó,max lassabban tölti fel.


hozzá értőnek tűnsz,gondolom csak véletlen írtad így.

2014. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
5/13. Az akku csontra lemerült, de 12,2 v van benne ? ? ? Hogy van ez?
2014. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az akku gondolom csontra lemerültnek tekinthető abban az esetben, ha sem az önindítót nem képes tekerni, sem az AC pumpát nem bírja elindítani, de még csak a világítást sem vagy az indexeket sem tudja megvillantani. Egyedül az üresjelző lámpa világított halványan... :)

Ez után kiszerelt akkura mérve mértem a feszültséget.

A motor elektronikájával az égvilágon semmi baj, mert ahogy raktam bele másik akkut, pöcc röff indult, és mentem is vele. A lemerült akkut feltöltöttem kölcsön töltővel, és az is hibátlanul működik. Jelenleg is az van a motoromba, és egyenlőre gondtalanul működik.

2014. ápr. 22. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!